Výstava Tamtamy času odhaluje záhady Nové Guineje

Unikátní výstava Tamtamy času na zámku Valtice přibližuje návštěvníkům atmosféru života v tajemné džungli.

Expozice nabízí velkoformátové fotografie či stovky původních rituálních předmětů, ale i tropickou říčku s vodopádem a bohatou faunou.
 

VEJDĚTE DO SVĚTA, O KTERÉM JSTE SI MYSLELI, ŽE UŽ NEEXISTUJE.   

Reklama

 
Projděte se exotikou s atraktivní faunou i flórou!
Navštivte tropický prales s živými zvířaty!
Zažijte vodopád v džungli s říčkou a jezírkem!
 
Vystavěli jsme džungli s orchidejemi, vysokou stromovou chýši, kde z „nadoblačné“ výšky shlíží na návštěvníky dokonce mumie (jediná replika výstavy, vše ostatní jsou neuvěřitelné originály). Návštěvník se zatajeným dechem hltá průchody džunglí, příhody z hor, bažin i přechodů liánových mostů. Dobrodružné snímky domorodců střídají nejvyšší ledovce, jedinečná příroda i senzační místa zapomenutého světa. Expozice poodhaluje  vzrušující  záhady, rituály a zvyky nejdivočejších míst planety.
 
Stovky autentických předmětů dovezených z našich dobrodružných výprav a expedic za domorodými kmeny Nové Guineje ohromují svojí pestrostí i účelem využití. Rituální sekery, válečné štíty, bojové oštěpy, luky a šípy vzbuzují úvahy nad pravdivostí příběhů o lovcích lebek a lidojedech. Sochy, totemy, iniciační masky i nápadité ozdoby vypovídají o životě a tradicích neznámých pralesních kmenů.
 
Atmosféru džungle dokresluje vodopád s říčkou a ukázka pralesních živočichů. Nechybí jedovatí hadi, želvy, ještěři ani exotičtí pavouci. Zcela unikátní je replika stromové chýše kmene Korowai žijícího v korunách stromů.  
 
Výstava Tamtamy času pořádaná cestovní kanceláří LIVINGSTONE na zámku Valtice je otevřená denně kromě pondělí, vždy od 10:00 do 17:00 hodin. Více na www.livingstone.cz.        

      

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama