Prazdroj slaví 170 let a nabízí výjimečné jubilejní prohlídky

Plzeňský Prazdroj letos na oslavu 170. výročí svého zrodu připravil speciální program prohlídek pivovaru. Během nich se budou moci návštěvníci od dubna do listopadu vydat za historií Pilsner Urquell, nebo projet pivovarem na formanském povoze.

Za historií Pilsner Urquell

Reklama

Každou sobotu a neděli až do konce listopadu
Průvodní role netradiční prohlídky se zhostí v dobovém kostýmu reálná historická postava Václav Mirwald, plzeňský měšťan a jeden ze zakladatelů pivovaru, případně jeho choť Barbora. Představí návštěvníkům, jak pivovar vypadal při svém založení i jak se vařilo a vaří pivo Pilsner Urquell. Kromě zajímavých informací o samotném pivu a plzeňském pivovaru účastníci prohlídky získají jedinečnou příležitost na vlastní kůži zažít drobné detaily ze života pivovarských zaměstnanců z 19. století, a dospělí navíc ochutnají přímo v historických sklepích ležák Pilsner Urquell, vyráběný tradiční metodou kvašení a zrání v dubových kádích a ležáckých sudech.

Prohlídky pro individuální návštěvníky se konají každý víkend od 21. dubna do konce listopadu. Skupiny minimálně o deseti osobách si v těchto měsících mohou objednat prohlídku kdykoliv během otevírací doby. Zjistěte si aktuální časy prohlídek >>

Pivovarem na formanském povoze

2.6. a každou další první sobotu v měsíci až do listopadu
Z pravého formanského povozu se návštěvníkům pivovaru nabízí netradiční pohled na nejrůznější zákoutí pivovaru. Z nové perspektivy, kterou běžný turista nezná, mohou poznat
historické industriální dědictví obou pivovarů Prazdroj i Gambrinus, např. starou  elektrocentrálu, říční vodárnu, vodárenskou věž, ale také fungující provozy jako sladovnu nebo varnu.

Spřežení pivovarských koní, pod vedením kočí Jany Míčové, představuje opravdový unikát plzeňského pivovaru. Osmileté chladnokrevné kobyly nejenže zajišťují při speciálních příležitostech rozvoz sudového piva do hospod a restaurací v Plzni, a patří tak neodmyslitelně k místnímu koloritu, ale účastní se i soutěží pro tažné koně, kde vynikají v disciplíně zvané formanská jízda.

Trasa této prohlídky vede z nádvoří pivovaru ke staré vodárně, bednárně přes historickou elektrárnu kolem vodárenské věže, jedné z dominant pivovaru, stojící na bývalém plzeňském popravčím vrchu. Dále směřuje ke stáčírně a staré sladovně. Po zastávce v pivovaru Gambrinus odveze formanský povoz návštěvníky k historické varně Pilsner Urquell. Odtud se, již pěšky, vydají prozkoumat varny Pilsner Urquell, síň slávy a prohlídku zakončí stylově v historických ležáckých sklepích ochutnávkou nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell, které je zletilým návštěvníkům čepované přímo z dubového ležáckého sudu.

Prohlídky na pivovarském formanském voze se uskuteční 2.června a dále každou první sobotu v měsíci až do listopadu. Zjistěte si aktuální časy prohlídek >>

Více informací o speciálních prohlídkách je uvedeno na internetových stránkách www.prazdrojvisit.cz. Prohlídky doporučujeme rezervovat na telefonním čísle: 377 628 888.

Prohlídky pivovarů Plzeňský Prazdroj a Gambrinus

U Prazdroje 7, Plzeň
Tel.: +420 377 062 888
Email: [email protected]
www.prazdrojvisit.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama