Kulturní akce na Hradě Litoměřice.

Centrum cestovního ruchu Litoměřice, p.o. srdečně zve všechny zájemce o kulturu na Hrad Litoměřice.

V měsíci květnu se zde konají dvě zajímavé akce. První z nich je koncert dívčího sboru Puellae Cantantes spolu s komorním orchestrem z Varšavy – Divertimento. Ten proběhne dne 11. 5. 2012 od 18 hodin v kongresovém sálu hradu. Vstupenky jsou již nyní k zakoupení v předprodeji na recepci Hradu Litoměřice. Puellae Cantantes je dívčí sbor založený v roce 1970 při základní škole Boženy Němcové v Litoměřicích. Od svého založení si připsal na účet řadu úspěchů v zahraničních soutěžích. Jako sbormistři zde působí Roman Pallas a Jindřiška Bohatová. Puellae Cantantes v překladu znamená „zpívající dívky“. Mládežnický orchestr Divertimento hraje hudbu od renesance až po dnešek. Byl založen v roce 1997 a od té doby vystupoval na mnoha koncertech v domácím Polsku i v zahraničí. Dirigentem sboru je Elźbieta Ostrowska.

Reklama

Druhou akcí tohoto druhu je Jarní benefiční koncert pro hospic sv. Štěpána, který se koná dne 23. 5. 2012 v 19 hodin rovněž v kongresovém sálu Hradu Litoměřice. S áriemi a operetními písněmi našich i světových autorů vystoupí Daniela Radosa – sopranistka, sólistka a členka uměleckého souboru Státní opery Praha, Adolf Melichar – dirigent a sbormistr Státní opery Praha a Miroslav Laštovka – člen orchestru Státní opery Praha. Vstupné je stanoveno na 100,- Kč, přičemž Vaše stokoruna umožní ztišení bolesti jednomu pacientovi hospicu na jeden den. Vstupenky jsou k zakoupení na místě před akcí.

Pokud jste spíše fanoušky gastroturistiky, v červnu si v Litoměřicích přijdete na své i Vy. Ve dnech 8. a 9. 6. se v prostorách hradu bude konat prodejní a prezentační soutěž vín, nazvaná Litoměřický hrozen. Jedná se o první ročník této události, na které nebudou chybět dobrá vína z Čech a Moravy, soutěž vín a dobrá hudební zábava.

Váš pobyt v Litoměřicích můžete spojit s příjemnou procházkou po historickém centru, jež je od r. 1978 městskou památkovou rezervací, posedět v některé z místních kaváren či podniknout výlet lodí po Labi. Na prohlídku Litoměřic totiž jeden den nestačí!

Centrum cestovního ruchu Litoměřice, p.o.

Hrad Litoměřice
Tyršovo náměstí 68/5
412 01 Litoměřice

www.gotickyhrad.cz
www.litomerice-info.cz
[email protected]

tel.: +416 536 155
Foto: Petr Schuster

Kulturní akce

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama