Alchymie ozvláštní prohlídky Plzeňského historického podzemí

Plzeňské historické podzemí připravilo pro nadcházející jarní dny zajímavý program.

Návštěvníci se mohou až do 31. května těšit na speciální prohlídku v duchu alchymie.

Reklama

U příležitosti 400 let od úmrtí císaře Rudolfa II., který proslul jako mecenáš všech mágů i alchymistů a část svého života prožil právě v Plzni, budou v měsících dubnu a květnu probíhat speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí v duchu alchymie. Návštěvníci tak mohou vychutnat nejen atraktivní prostory podzemního labyrintu, ale nově také zažijí několik zajímavých chemických pokusů, které připomenou dobu alchymistů.

„Plzeňské historické podzemí má atmosféru, která je pro program s historickou tématikou skvělá. Proto se sem náramně hodí i chemické pokusy, které připomenou dobu alchymistů časů Rudolfa II., a které nevšedním a zcela novým způsobem doplní prohlídku.  Návštěvníci speciální prohlídky velmi oceňují, proto věříme, že velký úspěch bude mít i tento program, který realizujeme letos poprvé. Jsem přesvědčen, že pobavíme a překvapíme návštěvníky všech věkových kategorií,“ uvedl Tomáš Raboch z Plzeňského Prazdroje.

Návštěvníkům podzemí bude k dispozici vyškolený průvodce. Seznámí je se zajímavými pokusy, z nichž některé si budou moci zopakovat sami doma a pobavit jimi i své známé. Vhodným užitím bezpečných a snadno dostupných látek a materiálů se vytvoří naprosto zajímavý a nečekaný efekt. Lidé se mohou těšit například na proměnu vody v krev nebo magický oheň. Organizátoři samozřejmě dohlédnou na bezpečnost všech experimentů.

Alchymistické pokusy budou součástí všech prohlídek v řádném čase nebo na základě předchozí objednávky. Prohlídka je vzhledem k edukativnímu obsahu vhodná také pro školní věk i jiné dětské skupiny, a to za zvýhodněné vstupné (40 Kč/student, učitelský doprovod zdarma).

Více informací naleznete na www.plzenskepodzemi.cz.

A jaké jsou akce v Praze?

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama