Výlet pro děti i dospělé do pohádek čaroděje Archibalda I.

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína

Nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky a vstupte DO POHÁDEK ČARODĚJE ARCHIBALDA I. 

Nejvyšší pohádkový čaroděj, čarodějnice, kouzlobabky, princezny, čerti a čertice, draci a dráčkové,  strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na Vás už netrpělivě čekají. A věřte nebo ne, brzy jich tu napočítáte na 250! Hradem vás od sklepa až po půdu provede opravdová krásná princezna, udatný rytíř, moudrý čaroděj nebo rozpustilá čarodějnice. Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady měl v loňském roce 98 tis. návštěvníků. Převážná část prohlídkových okruhů je věnována především dětem, ale laskavý humor pohádek čaroděje Archibalda I. rádi ocení i dospělí.  Otevřeno je tu celoročně.

Novinkou letošní sezóny je otevření ČARODĚJNÉ DRAČÍ KRÁLOVSKÉ KOMNATY v prohlídkovém okruhu Hrad a zámek.

Reklama

 Vládne v ní moudrý dračí král Rozumbraďák XVI. se svojí dračí ženou královnou Starostlindou a svými třemi neposednými dcerkami, dračími princeznami Trajdalínou, Lajdalínou a Rozcaplínou. Navštívíte  skalního draka Balvaňáka, ohnivého draka Fajrunďáka, vodního draka Hydranťáka, lesního draka Hejhuláka, nočního draka Záleťáka a jeho dračí ženu Avantýru, bahenního draka Čvachťáka, písečného draka Křemičáka, sněžného draka Laviňáka, hromového draka Bouřliváka, zlatého draka Karáťáka a spoustu dalších draků, dráčků, dračích princů a rytířů ze Starohradských pohádek nejvyššího pohádkového čaroděje Archibalda I.

Jak se žilo za císaře pána Fr. Josefa I.

V prohlídkovém okruhu Hrad a zámek dále uvidíte ojedinělou expozici u nás Jak se žilo za císaře pána F. Josefa I., kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. Celoročně navštivte také prohlídkové okruhy Do pohádek čaroděje Archibalda I. – Zámecké pohádkové sklepení a Hradní pohádkovou půdu. 

Pohádka I.

Prohlídkový okruh Zámecké pohádkové sklepení – POHÁDKA I. – vás zavede do lesního a ledového království, potkáte rodinku starohradského obra Zelijáše, vodníky, čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, velkého ochočeného draka Třífrňáka a palác plný skřítků.

Pohádka II.

V dalším pohádkovém okruhu Hradní pohádková půda – POHÁDKA II. – uvidíte čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu čarodějnice Furtoperty a mydlírnu čaroděje Mydlifouse, pohádkový časostroj, strašidýlka, strašidláky a skřítky.

V předzámčí vás upoutá nápis Čarodějná Bestyjola, kde jsou živá zvířátka, havěť a potvůrky zdejších čarodějnic.

Zajímavé pohádkové a historické akce pro děti i dospělé se tu konají celoročně. Začátek dubna vám zpříjemní ČARODĚJNÉ VELIKONOCE, kdy je otevřeno celé velikonoční prázdniny od 5. do 9. dubna. První velkou akcí letošní sezóny jsou již tradiční VALDŠTEJNSKÉ SLAVNOSTI VÍNA v sobotu 14. dubna za osobní účasti vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny. Čeká Vás ochutnávka vín, dobový a vinný jarmark, souboje královských mušketýrů, pohádkové vinobraní pro děti, vojenská přehlídka a další zajímavosti.

Všechny akce a další podrobnosti najdete na www.starehrady.cz.
Kontakt [email protected], tel. 602302265.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama