Lidová architektura Českého středohoří

Vísecká rychta(Kravaře u České Lípy, Vísecká rychta, do 29. 7. 2007) Lidová architektura Českého středohoří s podtitulem domy, domky i chaloupky – tak se jmenuje výstava o lidové architektuře, která je k vidění na Vísecké rychtě v Kravařích. Výstavu pořádá ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě.

Autorka výstavy Jana Štefaniková přibližuje návštěvníkům prostřednictvím textů a fotografií současnou podobu venkovské zástavby východní části Českého středohoří. Jedná se ponejvíce o budovy a statky, pocházející z 19. století. V této době prošlo zdejší stavitelství význačnou proměnou používaných materiálů. Od celodřevěných roubených budov k celozděným domům. V tomto období, kdy se kombinovalo roubení, hrázdění, zdění nebo břidličné obklady, vznikla dodnes pozorovatelná pestrost venkovské zástavby. Dalším vlivem, který formoval podobu místních stavení v 19. století, bylo pěstování a sušení chmele.

Výstava bude na Vísecké rychtě v Kravařích přístupna do 29. července 2007. Otevřeno je denně kromě pondělí od 9.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.00 hodin.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama