Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína

Výlet pro děti i dospělé do pohádek čaroděje Archibalda I.

Nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky a vstupte do pohádek čaroděje Archibalda I.  Nejvyšší pohádkový čaroděj, čarodějnice, kouzlobabky, princezny, čerti a čertice, draci a dráčkové,  strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na Vás už netrpělivě čekají. A věřte nebo ne, brzy jich tu napočítáte na 250! Hradem Vás od sklepa až po půdu provede opravdová krásná princezna, udatný rytíř, moudrý čaroděj nebo rozpustilá čarodějnice. Otevřeno je tu celoročně.

Reklama

Prohlídkový okruh Zámecké pohádkové sklepení – POHÁDKA I. – Vás zavede do lesního a ledového království, potkáte rodinku starohradského obra Zelijáše, vodníky, čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, velkého ochočeného draka Třífrňáka a palác plný skřítků. V dalším pohádkovém okruhu Hradní pohádková půda – POHÁDKA II. – uvidíte čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu čarodějnice Furtoperty a mydlírnu čaroděje Mydlifouse, pohádkový časostroj, strašidýlka, strašidláky a skřítky. Nezapomeňte navštívit Čarodějnou Bestyjolu, kde jsou živá zvířátka, havěť a potvůrky zdejších čarodějnic.

Dospělým i dětem je určen netradiční prohlídkový okruh Hrad a zámek – Jak se žilo za císaře pána F. Josefa I. V hradních a zámeckých prostorách mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. Součástí okruhu je také Čarodějná dračí komnata – novinka letošní sezóny.

Zajímavé pohádkové a historické akce pro děti i dospělé se tu konají celoročně. První velkou akcí letošní sezóny jsou již tradiční Valdštejnské slavnosti vína v sobotu 14. dubna 2012 za osobní účasti vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny. Čeká Vás ochutnávka vín, dobový a vinný jarmark, souboje královských mušketýrů, pohádkové vinobraní pro děti, vojenská přehlídka a další zajímavosti. Všechny akce a další podrobnosti najdete na www.starehrady.cz.

Kontakt [email protected], tel. 602302265.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama