10 tipů kam s dětmi o jarních prázdninách

Hory a zábava to je ideální kombinace pro jarní prázdniny 2012! Už víte, kam se letos o jarních prázdninách podíváte?

Plánujete si užít pohodové lyžování nebo dáte přednost městu a zajímavým programům? Tipy jak si opravdu užít Česko s dětmi během jarních prázdnin nabízí portál www.kudyznudy.cz.

SkiPark Velká Chuchle
Přijďte si v Praze zdarma zaběhat na lyžích. Svému oblíbenému a zdravému sportu se můžete v zimě věnovat nově na dostihovém závodišti v Praze – Velké Chuchli. Hlavní tváří závodiště a iniciátorkou projektu je Kateřina Neumannová, bývalá běžkyně na lyžích, která zde provozuje školu lyžování jak pro děti, tak i pro dospělé. Zdokonalit si svou běžeckou techniku můžete v úterý a ve čtrtek od 17 do 18:30 hodin.

Reklama

Stálá expozice Svatovítského pokladu na Pražském hradě
Do zrekonstruované kaple sv. Kříže na II. nádvoří Pražského hradu se po 20 letech opět vrátil Svatovítský poklad. Výstava představuje 139 předmětů vysoké historické a umělecké ceny. K nejvzácnějším patří půlmetrový zlatý relikviářový kříž, který se používal při korunovacích.

Zoologická zahrada Tábor – Větrovy
Největší zoologická zahrada na jihu Čech Zoo Tábor-Větrovy je zaměřena zejména na faunu amerického kontinentu, ale naleznete zde i zástupce ostatních světadílů jako jsou lvi, tygři, zebry a mnoho dalších dětmi i dospělými oblíbených zvířat. Zoo je nově otevřená od podzimu 2011.

DinoPark Liberec – nejmodernější dinopark v Česku
V únoru 2012 se otevřel prozatím nejnovější a nejmodernější DinoPark v Česku, tentokrát v Libereckém kraji – v libereckém centru Plaza. Návštěvníci uvidí četné speciální efekty a na 70 prehistorických modelů ve třiceti scénách.

Muzeum Čtyřlístek v Doksech
Máte rádi komiksové postavičky z kresleného seriálu Čtyřlístek? Pak navštivte  Muzeum Čtyřlístek v Doksech, kde se dozvíte, jak tento komiks krůček po krůčku vznikal. S Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou se zde setkáte téměř v životní velikosti.

Expozice čarodějnických procesů v Jeseníku

Navštivte novou stálou expozici ve Vlastivědném muzeu Jesenicka ve Vodní tvrzi v Jeseníku. Expozice je věnovaná čarodějnickým procesům na Jesenicku v 17. století. Po stránce odborné, technické, stavební, ale i výtvarné jde o zcela mimořádný počin.

Národní technické muzeum Praha
Po dlouhé čtyřleté rekonstrukci je Národní technické muzeum v Praze opět otevřeno. Od února 2011 je zpřístupněna část expozic v novém kabátě a moderním muzejním pojetí. Poprvé také dostávají svůj prostor sbírky architektury, stavitelství a odborníky vysoce ceněná sbírka polygrafie.

Na liberecké přehradě si odpočinete ve vejci z ledu

Na liberecké přehradě stojí originální přístřešek pro bruslaře ve tvaru vejce. Jde o zmenšený model, s nímž čeští architekti z ateliéru Mjölk zvítězili v mezinárodní soutěži s názvem Warming huts v Kanadě.

Z lyží rovnou do aquaparku
Liberecké Centrum Babylon připravilo společně s lyžařskými areály Ještěd, Javorník a Severák společný cenový balíček „Z lyží rovnou do akvaparku“, v němž je spojen Skipas do jednotlivých areálů se vstupným do Aquaparku Centra Babylon.

Děti za korunu
Využít jedinečné možnosti můžete také v  aquaparku Aquapalace Čestlice, kam mají děti až do konce března vstup za symbolickou 1 Kč. Podmínkou akce je vstup dítěte do 150 cm výšky do areálu Vodního světa pouze v doprovodu dospělé osoby platící plné vstupné na pokladnách Aquapalace.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama