Rembrandt & Co. – Příběhy umění ve století blahobytu

Sbírka holandského malířství 17. a počátku 18. století je nejpočetnějším a nejcennějším souborem starého evropského umění, který Národní galerie v Praze spravuje.. Jsou v něm zastoupeny téměř všechny žánry a školy, stejně jako naprostá většina velkých jmen holandského malířství „zlatého věku“.

Výstava představí přibližně 120 obrazů. Současně bude instalován reprezentatitvní soubor holandské grafiky tohoto období včetně Rembrandtových prací, např.jedna z nejslavnějších prací ryteckého umění vůbec, tzv. Stozlatový list.

Reklama

Nejvýznamnějším ze zapůjčených obrazů bude Rembrandtův „Muž v orientálním kostýmu“ z fondu Rijksmusea v Amsterdamu. Obraz, namalovaný v roce 1635, zachycuje týž model, který Rembrandt zpodobnil ve slavném „Učenci v pracovně“, vzniklém o rok dříve.

Protože obraz „Učenec v pracovně“ patří do sbírek Národní galerie v Praze, ocitnou se po staletích v těsném sousedství dvě vynikající díla, spojená osobami autora i modelu.

 Na výstavě budou k vidění díla veličin holandského malířství, jako jsou Franz Hals, Nicolaes Gillis, Esaias van de Velde, Pieter de Bloot, Jan van Noordt,  Pieter de Molyn, Jan Josefsz, van Goyen a další.

Výstava se koná v termínu:
10. 02. 2012 – 27. 05. 2012
út – ne/Tu – Su 10 – 18

Vstupné:
základní: 150.-
snížené: 80.-
rodinné: 200.-
školní skupina: 20.- /1 student

Jednotné vstupné zahrnuje vstup na tuto výstavu, dále pak vstup do stálých expozic Šternberského a Schwarzenberského paláce.

Adresa:
Hradčanské náměstí 15
Praha 1 – Hradčany
118 00

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama