Španělsko známé býčími zápasy a vášnivým tancem

Pro země jižní Evropy (Francie, Španělsko, Itálie, Portugalsko, Švýcarsko, Andora, San Marino, Malta, Monako, Lichtenštejnsko a Vatikán) jsou příznačné kopce a vysoké vrchy, přesto některá území pokrývají roviny.

 Podnebí a kultura na jihu Evropy se výrazně odlišují od severských států. Vnitrozemí Španělska je nespoutanou krajinou s horskými osadami a starobylými tradicemi, proto se tam málokdo z návštěvníků vybere. Naopak pláže jižního Španělska s krásnými přírodními scenériemi, písečnými plážemi výjimečnou středomořskou atmosférou a turisticky zajímavými městy přitahují každoročně miliony návštěvníků. Renomované cestovní kanceláře nabízejí letní dovolenkové pobyty v známých španělských destinacích (Kanárské ostrovy, Malorka, Andalusie, Costa Brava) a navždy zůstanou nezapomenutelným zážitkem.
Španělsko se dělí na několik oblastí, které se od sebe liší kulturou a některé i jazykem. V Katalánsku ležícím na východě země se mluví katalánsky, v hornatém Baskicku se mluví jazykem, který se nepodobá žádný jiný jazyk v Evropě. Mezi významné osobnosti španělské výtvarné kultury patří: Velázquez v 17.století, Goya v 18. a 19. století, Piccaso, Dalí a Miró v 20. století. Známí španělští filmoví režiséři Pedro Almodóvar, Alejandro Amenábar a Luis Bu?uel získaly několik mezinárodních ocenění.
Španělsko kdysi – byla obrovská říše, jejíž patřila velká část území Střední a Jižní Ameriky – a dokonce i část území dnešních USA. Krajinu plnou kontrastů, která tvoří pojivo mezi Evropou a Afrikou a spojuje evropské tradice s maurskou (muslimskou, severoafrickém) kulturou, charakterizuje jedinečná vyváženost starého s novým. Tradiční katedrály sousedí s moderní architekturou. Odvážné španělské dekorace ve tvaru kříže zdobí Chrám La Sagrada Familia (Svaté rodiny) v Barceloně. Po procházce a obhlídce města a památek, které vás zaujmou si dopřejte odpočinek jen tak na náměstí, nebo v některé z příjemných kavárniček či restaurací a vychutnejte lahodnou kávu.
Španělsko nabízí turistům bohatou gastronomii, kuchyň je známá paellu (rýžový pokrm s kuřecím masem, mořskými plody a zeleninou), tortillu (omeleta s bramborami) a sangriou (vynikající červené víno podávané s ovocem). Španělé jsou známí býčími zápasy a vášnivým tancem zvaným flamenco.
Na dovolenkovou cestu si nezapomeňte objednat levné letenky a pojištění na dovolenou! Online telefonování přes smartphony nebo tablety během dovolené může být Vaší vhodnou volbou při volání ze zahraniční dovolené domů na Slovensko.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama