Vychází nové publikace o pivní turistice v Plzeňském kraji

Dvě nové publikace Plzeňského kraje lákají na západ Čech za zlatavým mokem.

Publikaci „Mapa pivovarů a turistických cílů Plzeňského kraje“ a brožuru „Pivní stezky“ představí   Plzeňský kraj poprvé na veletrhu REGIONTOUR v Brně od 12. do 15. ledna. Vyzvednout si je můžete u stánku Plzeňského kraje.

Kam jinam jet za pivem než na Plzeňsko? Pivní turistika je jednou z největších deviz Plzeňského kraje. Teď turistům v cestách za zlatavým mokem pomohou nové propagační materiály. Publikace věnující se pivní turistice vznikly v rámci projektu „Do Plzeňského kraje za přírodou, tradicemi a gastronomií“, který kraj začal realizovat v říjnu 2011 a dokončen bude v červnu 2013.

Reklama

“Tyto dvě publikace jsou prvním zrealizovaným materiálem tohoto rozsáhlého projektu,“  upřesňuje radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Koubík. Postupně vzniknou tištěné propagační materiály, multimediální prezentace a propagační předměty na tři produkty CR v regionu: Šumava – zelená střecha Evropy, Živý folklór Chodsko a Pivo – zlatý poklad Plzeňského kraje. Nové propagační publikace budou distribuovány bezplatně, k dispozici budou na všech informačních centrech v kraji. Očekává se, že napomohou k podpoře cestovního ruchu v plzeňském kraji.  Celý obsáhlý projekt je podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj ROP NUTS II JZ.

Nové publikace jsou nejen uceleným průvodcem po všech malých i velkých pivovarech v Plzeňském kraji. Najdete tu také pivní stezky, turistické cíle, zajímavosti v okolí pivovarů i informace o gastronomických specialitách kraje včetně receptů.
Více na turistickém serveru Plzeňského kraje www.turisturaj.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama