KRAJ BEZE STÍNU – Krumvíř 2007

(Jižní Morava – Krumvíř, 15. a 16. 6. 2007) Na základech regionálních slavností Hanáckého Slovácka se pořádající obec Krumvíř letos snažila opět připravit lákavý program především pro milovníky tradičního folklóru. Festival je rozložen do dvou dnů, pátečního večera a následující soboty od poledních hodin až do hluboké letní noci.

Reklama

V pátek večer můžete navštívit přehlídku dechových hudeb. Pořadem Vás bude provázet Karel Hegner a představí se dechové hudby ZUŠ Klobouky u Brna, Lácaranka (Kobylí), Legrůti (Velké Bílovice), Hornobojani (Horní Bojanovice), Veselá Muzika (Nové Hrady, jižní Čechy) a Skaličané jako hosté ze Slovenska.

Sobotní program začne průvodem krojovaných obcí od 13 hod., na který naváže od 14 hod. pásmo dětských sólistů a souborů. Na pódium vystoupí: Pantlička (Krumvíř), Nenkovjánek (Nenkovice), Sadováček (Velké Pavlovice), Archlebjánek (Archlebov), Iskérka (Čejkovice), Hanýsek (Šakvice), Malí Hanýsci (Šakvice), Ždáničánek (Ždánice), Salajenka (Dambořice), vítězové dětské pěvecké soutěže „O malovanů pantličku Augusty Šebestové“ a Mladší cimbálová muzika ZUŠ Klobouky u Brna.

Sobotní podvečer plynule přejde do své hlavní fáze, kde spatříte umění a choreografie souborů a cimbálových muzik (dále jen CM): Archlebjan (Archlebov), Salajka (Dambořice), Ždáničan (Ždánice), Zavádka (Čejkovice), CM Šmytec (Brno), CM Vonica (Krumvíř), CM Mládí (Čejč) a CM Hradisko (Ždánice). Krom toho se předtaví také místní mladá umělkyně Anna Straková sólem na cimbál.

Zlatou nití hlavního programu je soutěž o nejlepšího verbíře Hanáckého Slovácka, která vyvrcholí verbuňkem vítěze a všech zúčastněných ve 20 hod.

Nebudou však chybět ani věhlasní hosté. Letos přivítáme skvělé Zlaté husle a sólisty Lúčnice ze Slovenska, jenž představí svou brilantní techniku jak hráčskou tak taneční ve strhujícím průřezu slovenskými regiony. Dalším zpestřením bude zajisté účinkování Slováckého souboru Kyjov s CM Pavla Růžičky, kteří uvedou netradiční zpracování písní a tanců ze své oblasti.

Zážitky ze slavností s vlahou letní nocí prolne beseda u cimbálu s CM Šmytec.

Jako doprovodný program je připravena výstava perokreseb Stani Ševčíka s názvem „Krumvíř mého dětství a mládí“, kterou můžete navštívit po oba dny na obecním úřadě. Chybět přímo v areálu slavností nebude ani řemeslný jarmark, výstava vín „Kraje beze stínu“ a atrakce pro děti.

Poznejte tedy „Kraj beze stínu“, jako malebné místo Moravy s originální kulturou…

Plakát

Info: 603 760 467
www.krumvir.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama