Pivovarské muzeum nabízí cyklus sobotních tvůrčích dílen jako podzimní inspiraci

Pivovarské muzeum připravilo pro své návštěvníky zcela nový cyklus tvůrčích dílen, které zpestří podzimní čas.

 V ojedinělé atmosféře unikátně zachovalého středověkého právovárečného domu si mohou zájemci každou sobotu až do 19. listopadu vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky. Dílny budou přístupné od 10 do 16 hodin v rámci běžného vstupného do Pivovarského muzea.

Reklama

„Podzimní sérii tvůrčích dílen jsme do programu zařadili pro zpříjemnění často pochmurných podzimních dní. V prostorách „valečky“ Pivovarského muzea zažijí tvůrčí dílny svou premiéru a věřím, že se setkají s ohlasem. Návštěvníci se zde nejen ponoří do historie, ale odnesou si domů suvenýr nebo jim vlastnoruční výrobek poslouží jako vánoční dárek,“ říká Jitka Froydová z Pivovarského muzea.

Cyklus různě tematicky zaměřených dílen je přístupný všem věkovým kategoriím a na správnou techniku dohlédnou zkušení lektoři. Potřebný materiál si mohou zájemci donést s sebou nebo jej zakoupit na místě.

22. října můžete navštívit kurz malování hrnečků
– vyžaduje po zájemcích o malování pouze donést či zakoupit přímo v muzeu bílý či světlý hrneček. Pod vedením zkušených výtvarníků vytvoří návštěvníci užitečný a zajímavý kus keramiky dle vlastní představy.

V sobotu 12. listopadu čeká na zájemce výroba šperků z „fimo“
. Aktivita zahrnuje tvoření z této hmoty, pečení, navlékání a dotváření šperků. Fimo je pro svou tvárnost a výraznou barevnost ideální právě k výrobě šperků, korálků, sošek či jiných dekorací.

Sérii sobotních dílen uzavře 19. listopadu vánoční speciál: balení dárků, zdobení perníčků, výroba papírových ozdob.  V tematickém předvánočním ladění se mohou lidé tvůrčím způsobem připravit na vánoční svátky a se svými výrobky se také přihlásit do soutěže o nejkrásnější vánoční perníček.

Tato soutěž patří k tradičním aktivitám Pivovarského muzea v předvánočním čase. Letos potrvá od 19. listopadu do 18. prosince. V této době mohou zájemci přihlásit svůj vánoční perníček tak, že ho přinesou do recepce Pivovarského muzea. Soutěží se v kategoriích tradiční perníček, perníkový model a dětský výrobek. Na výherce čekají zajímavé ceny.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama