Kdo není lhostejný k životnímu prostředí, nechť navštíví Ekofilm!

EKOFILM je Mezinárodní filmový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví.

Datum konání: 3. – 9. 10. 2011

Místa konání: České Budějovice (3. – 6. 10.) , Český Krumlov (6. – 9. 10.) , Třeboň (4. – 7. 10.)

Vstup volný na všechny programy festivalu kromě divadelních představení. Spojení festivalu s historickým městem na Vltavě není náhodné. Ekofilm se v současné době věnuje i kultuře a problematice ochrany památek.
Širokému okruhu diváků přináší významný zdroj nejnovějších informací o stavu přírody a životního prostředí v různých zemích světa a v mnoha případech i fakta o řešení závažných kauz.

Reklama

EKOFILM vznikl v roce 1974 v Ostravě a dnes je vůbec nejstarším filmovým festivalem svého druhu v Evropě. Od roku 2000 je členem mezinárodního sdružení festivalů o životním prostředí ECOMOVE International se sídlem v Berlíně.

Na mezinárodní úrovni získává EKOFILM stále vyšší ohodnocení. Patří průkazně k nejlepším festivalům environmentálního zaměření na světě. Každoročně o tom svědčí řada významných zahraničních účastníků, ale také dvojnásobné vítězství EKOFILMU v soutěžní přehlídce světových ekologických festivalů, ECOMOVE International. Vítězné filmy EKOFILMU bývají často oceněny i na jiných, podobně tématicky zaměřených, festivalech v zahraničí.

Bohatý program je určen všem, od školních dětí, přes studenty, až po laickou, i odbornou veřejnost. Často se jedná o filmy, které se nedostanou do běžné distribuce. EKOFILM se koná každoročně začátkem října v jižních Čechách, ve městech České Budějovice a Český Krumlov. Festivalový štáb úzce spolupracuje, mimo jiných, s Přírodovědeckou fakultou Jihočeské univerzity a s dopravní společností Buscentrum, která festivalu poskytuje Kinobus. V rámci festivalu tak probíhají na akademické půdě i v různých jihočeských městech semináře, nebo komentované projekce, pro žáky, studenty i pro veřejnost.

Letošní ročník je věnován Mezinárodnímu roku lesů.
Soutěžní promítání, filmové přehlídky, promítání a programy pro školy, odborný program – semináře, workshopy, diskuse, povídání s filmovými tvůrci, divadelní, hudební a další doprovodné programy.

Festivalem a závěrečným večerem bude provázet opět dobrá duše(k) festivalu Jaroslav Dušek.
Na festival přihlášeno přes 200 filmů.

Program festivalu, doprovodné akce a další informace naleznete zde.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama