Zažít kraj vína a památek na kole na podzim

Moravské vinařské stezky tvoří ucelenou síť značených cyklistických tras na území všech vinařských oblastí jižní Moravy.

 Každá z deseti vinařských oblastí má svou vlastní vinařskou stezku, všechny společně jsou pak propojeny páteřní Moravskou vinnou stezkou vedoucí ze Znojma až do Uherského Hradiště. Jednotlivé stezky nesou název své vinařské oblasti a spolu s páteřní trasou nabízejí cyklistům mnoho okruhů pro krátké i dlouhé cykloturistické výlety podzimní krajinou.

Reklama

Proč si tedy neudělat třeba jednodenní výlet sady a vinicemi po Velkopavlovické vinařské stezce nebo zvolit 290kilometrovou trasu po červeně značené Moravské vinné stezce od svahů Bílých Karpat na východě až po národní park Podyjí na západě. Opravdovým milovníkům cykloturistiky umožňují Moravské vinařské stezky objet každý okruh zvlášť, a seznámit se tak s nejhezčími vinohrady, sklepními uličkami a památkami tohoto kraje. Samozřejmostí poskytovanou na cyklostezkách je též odpovídající servis a služby. Jedná se o specializované služby pro cyklisty v podobě opraven, půjčoven a úschoven kol, dále o služby v oblasti ubytování a stravování.

I na podzim jsou připraveny zajímavé akce pro cykloturisty. Např. 17. listopadu 2011 se koná 2. ročník Podzimní šlapky, která uzavře turistickou sezonu v Modrých horách. Účastníci budou mít na výběr z několika různě dlouhých tras. Výlet startuje v 10 hodin ve Velkých Pavlovicích.

Tipy na cyklovýlety včetně map na jižní Moravě naleznete na webových stránkách věnovaným cykloturistice www.cyklo-jizni-morava.cz, o vinařských stezkách více na www.stezky.cz a informace o cykloturistice v Dolním Rakousku na www.dolni-rakousko.info.
       

Zdroj fotografie: archiv Nadace Partnerství

Normal
0
21

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama