Petřínská rozhledna slaví 120. narozeniny!

Oslavte s námi 120 let Petřínské rozhledny, lanové dráhy a Zrcadlového bludiště.

Datum konání: 20.srpna 10 – 22hod

20. srpna tomu bude přesně 120 let, co se slavnostně otevřela Petřínská rozhledna. Bylo tomu u příležitosti Jubilejní zemské výstavy, která proběhla v pražské Stromovce. Tady bylo původní sídlo také zrcadlového bludiště, které až o rok později bylo přestěhováno vedle Petřínské rozhledny.
Petřínská rozhledna se začala stavět 16. března 1891 a první návštěvníci se na ní vyšplhali již 8. srpna. Lanová dráha byla dostavěna ještě dříve. 25. července 1981 byla zkolaudována a do slavnostního otevření odvezla více než 35 tisíc lidí. Toto číslo je úctyhodné když zvážíme, že pohon lanové dráhy zabezpečovalo přečerpávání vody do velkých nádrží kabin.
120. výročí si připomeneme akcí, která začne v deset hodin dopoledne pod Petřínskou rozhlednou. Po celý den se budete potkávat jak s historií například v podobě starých velocipedů, veteránů či pravých taliánů a staročeské muziky, tak také současností, kterou bude reprezentovat například koncert skupiny Laura a její Tygři.
Pro děti je připravena staročeská pouť s houpačkami a řetízkovým kolotočem, ale také skákací hrad, projížďky na čtyřkolce a další atrakce.
Ten, kdo přijde v historickém oblečení z 19. stol., bude mít po celý den vstup na Petřínskou rozhlednu zdarma. Oslavy ukončí ve
22 hodin ohňostrojem!

  Další letní akce a zajímavé novinky včetně informací o nočních prohlídkách pražských věží naleznete na www.prazskeveze.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama