Jižní Morava: Krajem vína a památek na kole

Moravské vinařské stezky tvoří ucelenou síť značených cyklistických tras na území všech vinařských oblastí jižní Moravy.

Každá z deseti vinařských oblastí má svou vlastní vinařskou stezku, všechny společně jsou pak propojeny páteřní Moravskou vinnou stezkou vedoucí ze Znojma až do Uherského Hradiště. Jednotlivé stezky nesou název své vinařské oblasti a spolu s páteřní trasou nabízí cyklistům mnoho okruhů pro krátké i dlouhé cykloturistické výlety. Samozřejmostí poskytovanou na cyklostezkách je též odpovídající servis a služby. Jedná se o specializované služby pro cyklisty v podobě opraven, půjčoven a úschoven kol, dále o služby v oblasti ubytování a stravování.

Během léta je na programu hned několik cyklistických akcí a velká většina z nich se uskuteční na jedné z jedenácti Moravských vinařských stezek. Jednou z nejatraktivnějších cyklistických akcí na jižní Moravě je každoročně Ždánický histopedál, který 20. srpna 2011 nabídne setkání na historických kolech se soutěžní jízdou elegance v historických kostýmech. Zářijové vinařské, ale i cyklistické akce budou ve znamení burčákových slavností. Hned první sobotu v září se uskuteční cyklojízda s názvem Tour de burčák, která návštěvníky provede cyklotrasami kolem Hodonína.

Reklama

Tipy na cyklovýlety včetně map na jižní Moravě naleznete na webových stránkách věnovaným cykloturistice www.cyklo-jizni-morava.cz, o vinařských stezkách více na www.stezky.cz a informace o cykloturistice v Dolním Rakousku na www.dolni-rakousko.info.

zdroj fotografií: Archiv Nadace Partnerství
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama