Vydejte se po stopách Kozla do Velkých Popovic

Zveme Vás na návštěvu Velkopopovického pivovaru do těsné blízkosti Prahy, který zde stojí již více než 135 let.

Prohlídková trasa pivovarem – Po stopách Kozla – Vás zajímavou a zábavnou formou seznámí s bohatou historií i současností slavného pivovaru a dovolí nahlédnout pod pokličku tajemství výrobního procesu piva Velkopopovický Kozel.

Reklama

Z Návštěvnického centra se společně s  průvodcem vydáte přes malebné nádvoří pivovaru do historické varny z roku 1928. Během výkladu o historii pivovaru a řemeslech je zde pro starší 18-ti let připravena ochutnávka piva Velkopopovický Kozel.

Další zastavení netradičním a interaktivním způsobem mapuje klíčové etapy ve vývoji pivovaru i značky Velkopopovický Kozel a věnuje se podnikatelskému příběhu barona Ringhoffera a jeho rodiny, která výrazným způsobem tvořila a měnila nejen příběh pivovaru, ale celého kraje.

V prostoru nové varny se seznámíte se surovinami, ze kterých se Velkopopovický Kozel vyrábí. V ležáckém sklepě se dozvíte, jak v tancích probíhá dokvašování piva. Na závěr prohlídky se potkáte s živým maskotem pivovaru – kozlem Oldou.– populárním členem týmu Velkopopovického pivovaru.

Prohlídka končí opět v Návštěvnickém centru, jehož součástí je i Kozlí obchůdek s dárky pro každého milovníka piva. Návštěvu pivovaru doporučujeme završit v restauraci Velkopopovická Kozlovna, která nabízí domácí kuchyni, všechna piva z produkce pivovaru  a navíc speciální nefiltrovaný ležák Velkopopovický Kozel. 

7. srpna od 10:00 do 16:00 hodin vás zveme na Velkopopovickou pouť s Kozlem. Čekají vás prohlídky pivovaru s ochutnávkou nefiltrovaného piva Velkopopovický Kozel přímo v ležáckých sklepích. Kozlí dílny „Kdo umí, umí“ v areálu před Návštěvnickým centrem pivovaru a letní „Country“ nabídka v Kozlím obchůdku. 

 

 

Otevírací doba pivovaru:

duben – září:  denně  10:00 – 18:00. 
říjen – březen:  denně  10:00 – 16:00
Aktuální časy prohlídek zjistíte na http://pivovar.kozel.cz/cz/prakticke-informace.html

Prohlídky pivovaru Velké Popovice

Ringhofferova 1
251 69 Velké Popovice
tel.: +420 323 683 425
e-mail: [email protected]
e-shop: http://eshop.kozel.cz
www.kozel.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama