Největší český aquapark hlásí růst zisků a návštěvnosti o rekordních 28 %

Aquapalace Praha zvyšuje kapacitu služeb a rozšiřuje vybavení aquaparku

Reklama

Zájem a oblíbenost největšího českého aquaparku dokazují více než dva milióny návštěvníků od zahájení provozu. V roce 2010 byla průměrná denní návštěvnost 2 100 a v roce 2011 již 2 700 návštěvníků. Průměrná návštěvnost se tak za měsíce leden, únor a polovinu března celkově zvýšila o 28 %. Přes doznívající ekonomickou recesi rostly i celkové tržby v roce 2010. Počáteční veřejná skepse v návratnost investic, do vybudování největšího aquaparku v České republice se nenaplnila. Pro letní sezónu je plánováno zvýšení kapacity služeb a úpravy některých provozů aquaparku. Nově bude pro milovníky relaxace rozšířena saunová zóna o terasu v Paláci Vln speciální dětskou a panoramatickou saunou až pro 80 lidí. Celkový počet saun v Saunovém světě se tak zvýší na čtrnáct. Na žádost návštěvníků budou v prodeji také celodenní permanenty pro prázdninové měsíce. V letošním roce bychom také chtěli rozšířit i počet skluzavek pro děti ve věku 3-8 let. Novinkou je ocenění v soutěži Aquapark desetiletí, ve které Aquapalace Praha získal první místo.  

Permanentky na léto a více saun
„Za poslední rok jsme udělali hodně práce na zlepšení našich služeb, na stálém zdokonalování naší technologie především s ohledem na úspory energií. Jsme rádi, že se stáváme pro zákazníky oblíbeným místem zábavy a relaxu, na letošní léto jsme připravili rozšíření saunové zóny o saunu pro děti a panoramatickou saunu, chystáme také nově prodej letních permanentních karet,“ říká ředitel Aquapalace Praha Radek Steinhaizl.

Aquapark v Čestlicích – oblíbený turisty i odborníky z oboru

O oblíbenosti aquaparku návštěvníky svědčí nejen stoupající návštěvnost, ale také získané ocenění agentury Czech Tourism a první cena za nejnavštěvovanější turistický cíl v České republice v kategorii za zábavou.
Ocenění se Aquapalace Praha dostalo nyní i ze strany odborné veřejnosti. V celostátní soutěži Bazén roku 2011 získal první místo v kategorii Aquapark desetiletí. Odborná porota v čele s Bohumilem Šťastným z ČVUT Praha a Josefem Křížem ze Stavební fakulty STU v Bratislavě hodnotila architektonickou a funkční úroveň díla, spolehlivost použitých stavebních materiálů, výrobků a použitých technologií a dlouhodobou úsporu energií díla, ale také míru naplnění společenského poslání a spokojenost investora. Dále se přihlíželo i ke kvalitě a rozsahu poskytovaných služeb, napojení stavby na celkovou infrastrukturu v oblasti stavby a samozřejmě spokojenosti návštěvníků s poskytovanými službami.


O Aquapalace Praha

Aquapalace Praha je unikátní sportovně-relaxační komplex nabízející široké spektrum služeb pro celou rodinu. Zábavu nabízí největší aquapark ve střední Evropě. V anketě agentury Czech tourism vyhrál v roce 2010 první místo pro nejnavštěvovanější turistický cíl v České republice v kategorii Za Zábavou. Prostor pro relaxaci hledejte v rozsáhlém Saunovém světě s nejširší nabídkou finských saun a římských lázní v České republice. O vaše zdraví a vitalitu se postaráme v moderním Fitness a nechybí ani široká nabídka wellness služeb, pečujících o vaši krásu v příjemném prostředí našeho Spa. Nabídku služeb Aquapalace Praha doplňuje přilehlý čtyřhvězdičkový hotel s rozsáhlým konferenčním centrem.
Provozovatelem sportovně-relaxačního komplexu a největšího aquaparku ve střední Evropě – Aquapalace Praha je společnost GMF Aquapark Prague, a.s. GMF Aquapark Prague, a.s. je joint venture české společnosti SPGroup, a.s. a německého GMF GmbH& Co KG. Společnost GMF GmbH & Co KG aktuálně provozuje přes dvacet vodních areálů a termálních lázní po celém Německu a expanduje do České republiky, Švýcarska či Polska.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama