Tipy na víkend 12. a 13. 5.

Zubrnický jarmark
Zubrnický jarmark(Zubrnice, 12.-13. 5.) O víkendu 12. a 13. 5. se uskuteční již tradiční Zubrnický jarmark ve skanzenu v Zubrnicících, které leží v malebném údolí Lučního potoka v Českém středohoří nedaleko Ústí nad Labem.

Pro návštěvníky je připraveno předvádění tradičních řemesel a prodej výrobků hrnčířů, sklářů, tkalců, dráteníků, kovářů, řezbářů, kovolitců, krajkářek, bylinkářek, výrobců šperků ze dřeva, kovu, korálků, dále jízda na koních a ponících, nebudou chybět ani pravé české pochoutky jako jsou koláče, trdelníky, perníky, jelítka a jitrničky z tradiční české zabijačky, různé placky apod. Své umění budou předvádět divadla, hudebníci a folklorní soubory.
plakát

Reklama

Kludského ulice 2007
(Jirkov, 12. 5.) V sobotu 12. 5. se uskuteční v Jirkově u Chmutova populární jarní celodenní pouliční zábava v centru města.

Celý den bude plný pořadů pro děti, workshopů, hudebních překvapení. Mezi mnoha hosty programu se představí například zpěvák a hudebník Ivan Hlas nebo pověstné českobudějovické divadlo Kvelb. Program začíná v 10.00 a končí před půlnocí. Chystá se také otevření historického podzemí pro veřejnost.
plakát

Fyzikální cirkus 2007
(Brno – Kraví hora, 12. 5.) V sobotu 12. 5. se brněnská Kraví hora se stane dějištěm prvního ročníku netradiční soutěže pod názvem Fyzikální cirkus. Středoškoláci budou soutěžit ve dvou disciplínách: stavění raket na vodní pohon a krkolomné kousky s cihlovou zdí. Do soutěže, kterou organizuje Masarykova univerzita, Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně a Spolek přírodovědců Masarykovy univerzity, se přihlásilo celkem 15 pětičlenných týmu z 11 středních škol z celé České republiky. Akce se koná od 10:00 do 16:00.

Úkolem soutěžících bude navrhnout a postavit jednoduchou raketu poháněnou stlačenou vodou, která se musí co nejdéle udržet ve vzduchu. Ve druhém případě se družstva pokusí sestavit zeď z cihel tak, aby ve vodorovném směru dosáhla do největší možné vzdálenosti, aniž by se ale dotýkala podlahy. Oba experimenty ohodnotí nezávislá odborná komise. Ve hře bude celá řada zajímavých cen od několika sponzorů.

Součástí happeningu bude i bohatý doprovodný program pro přihlížející veřejnost. Za pěkného počasí slibují organizátoři pozorování Slunce a planety Venuše na denní obloze. V programu je i předpremiéra výstavy o moravských vltavínech, prohlídka umělé oblohy malého planetária, nebo vystoupení Ing. Františka Hrušky z Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd České republiky, který se podílel na stavbě první československé družice Magion 1.

Další akce v kalendáři

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama