Muzeum stavebnice MERKUR slaví 1. narozeniny

Ocelové město(Police nad Metují, 7. 5. 2007) Dne 7. 5. 2007 tomu bude právě rok, co bylo otevřeno Muzeum stavebnice MERKUR v Polici nad Metují a tak Muzeum slaví své první narozeniny.

A jaký byl první rok? Za rok Muzeum navštívilo skoro 14 000 návštěvníků. Většina návštěvníků přijela z Královehradeckého kraje, Středočeského kraje a hlavního města Prahy, 23 % návštěvníků pak bylo ze zahraničí především z Nizozemí, Polska a Německa. Muzeum navštívili také turisté ze zámoří, především z USA, Kanady, Mexika a Nového Zélandu. Muzeum stavebnice MERKUR bylo dokonce zvolené jako šesté nejzajímavější místo v Královehradeckém kraji.

V Muzeu je možné spatřit rozšířené celoživotní dílo pana Jiřího Mládka, stavbu „Ocelové Město“, inspirované stejnojmenným románem J. Verna. Stavba „Ocelové Město“ je podle dostupných informací největší stavbou postavenou z MERKURu a pan Mládek na ní pracoval 7 let a pořád pracuje, neboť neustále probíhá její vylepšování a zdokonalování. Pro příznivce modelové železnice jsou v muzeu připravené velké klasické kolejiště MERKUR a sbírka historických i současných vláčků MERKUR. Dále jsou v Muzeu umístěny zajímavé modely a historické rekvizity související s historií stavebnic. Mezi nejzajímavější jistě patří historické stavebnice Inventor a nejstarší stavebnice MERKUR. Součástí výstavy je nyní nová expozice věnovaná parním strojům, těm skutečným i modelovým. Část exponátů parních strojů zapůjčilo také Národní technické muzeum v Praze.

Pro všechny návštěvníky začala velká hra o stavebnice MERKUR. Každý návštěvník Muzea může odevzdat slosovatelný ústřižek a vyhrát. Do slosování budou zahrnuty všechny kupóny ze vstupenek zakoupených do 30. 11. 2007. Muzeum je otevřeno denně mimo pondělí od 9:00–12:00 a 13:00-17:00.

Mimořádně otevřeno bude také v pondělí dne 7. 5. 2007, kdy Muzeum slaví 1. narozeniny. Každý návštěvník dostane zdarma pravý polický koláček z Kvíčerovské pekárny.
V sobotu dne 19. 5. 2007 je u příležitosti polického vandru otevřeno od 7:00 a každý návštěvník Muzea stavebnice MERKUR obdrží zdarma mapu Kladského pomezí.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama