Oficiální zahájení sezóny 2011 na Zámku Slavkov-Austerlitz

Ve čtvrtek 24. března 2011 bude od 15.30 hod. v Historickém sále slavnostně zahájena další sezóna Zámku Slavkov – Austerlitz a Města Slavkov u Brna. Pro nejširší veřejnost se  uskuteční vernisáže několika výstav.

Výstava Libuše Müllerové „Můj svět v pastelech“. Na výstavě budou k vidění díla, která mají být pro všechny srozumitelná a která mají vyjadřovat citové prožitky, nálady, něhu a poezii. Výstava bude přístupna od 25. března do 1. května 2011 v galerii v 1. patře zámku.

Výstava „100 let centra Zeistu“ vznikla díky vzájemné spolupráci a letitému partnerství mezi městy Slavkov u Brna a holandským městem Zeist. Výstava představí kolekci fotografií Ronalda van Gemerena zachycující  historické centrum města. Výstavu bude možné navštívit od 25. března do 5. června 2011 v prostorách před kavárnou.

Souběžně se zahájením nové sezóny bude také znovuotevřena reprezentativní výstava „Napoleonská epocha na pohlednicích“, která představuje kolekci pohlednic z rozsáhlých sbírek věnujících se napoleonskému období, které Zámek Slavkov – Austerlitz vlastní a která patří k největším v České republice. Výstava bude přístupna až do 1. května 2011.

Slavnostní tečku za zahájením sezóny zajistí od 16.15 hod. otevření výstavy „Svatební den na zámku“, v rámci něhož proběhne módní přehlídka svatebních šatů svatebního salónu IRIS z Vyškova a květinových vazeb z květinářství KVĚTINY KOPEČNÁ ze Slavkova. Část prohlídkové trasy bude zároveň oživena svatební výzdobou, o kterou se postará svatební a společenská agentura „SVATBY PODLE KATY“ ze Šlapanic a kterou doplní květinové dekorace z květinářství paní Kopečné. K vidění bude slavnostně vyzdobený obřadní sál, ukázky slavnostních tabulí připravené ZÁMECKOU RESTAURACÍ AUSTERLITZ, květinové dekorace nejen pro nevěstu a další nezbytnosti, co ke svatbě patří. Výstava bude přístupna souběžně s provozem zámku v rámci prohlídkové trasy do 10. dubna 2011.
 
Vernisážím bude předcházet ve 13.30 hodin v Divadelním sále zámku tisková konference, na které budou obchodní partneři, zástupci touroperátorů, představitelé podnikatelů z regionu a zástupci sdělovacích prostředků seznámeni s tím, co je připraveno pro nadcházející sezónu v rámci široké kulturní nabídky.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Historický okamžik pro cyklisty: město Bohumín dokončilo spojení Odry s Ostravicí

Icon 04.06.2021

Propojení Starého Bohumína s Ostravou a Odry s Ostravicí se dočkali příznivci cyklistiky. ...

Celý článek

S dětmi za Večerníčkem! Tip na výlet pro deštivé dny

Icon 25.07.2021

Prázdninové počasí je jak na houpačce… jeden den vymyslíte super výlet a druhý den vám poč...

Celý článek

V Krkonoších opravují kilometry turistických chodníků

Icon 17.08.2021

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) opravuje některé turistické chodníky na značen...

Celý článek

Zoo Praha oslavila 90. výročí svého založení

Icon 29.09.2021

Prvním návštěvníkům se Zoo Praha otevřela 28. září 1931. Tehdy ještě nedokončený osmihekta...

Celý článek

Francouzské speciality v projektu Goût de France představí i české restaurace

Icon 06.10.2021

Praha 5. října (ČTK) – Delikatesy francouzské kuchyně mohou od příštího týdne ochutn...

Celý článek

Hadí lázně v Teplicích zůstanou kulturní památkou, potvrdil správní soud

Icon 22.10.2021

Brno/Teplice 22. října (ČTK) – Hadí lázně v Teplicích zůstanou kulturní památkou. Ne...

Celý článek