Cestovatelský festival Kolem Světa 2010

15.pokračování

Datum konání: 27.11.2010 – 28.11.2010, v Kulturním domě a Multikině Ládví v Praze

Tradiční cestovatelský festival KOLEM SVĚTA dosáhl již svého 15. pokračování. Plejádu zkušených cestovatelů a jejich fotografií můžete potkat 27. – 28.11.2010 v KD Ládví v Praze.

Reklama

Cestovatelský festival Kolem světa vchází do svého 15. pokračování. Nedá se napsat „ročníku“, neboť jde o záležitost půlroční. Během své existence se proměnil v zavedenou a uznávanou značku s jejíž jménem jsou spojovány cestovatelské „hvězdy“ typu Hynka Kmoníčka, bývalého velvyslance ČR v Indii, Lenky Klicperové, šéfredaktorky měsíčníku Lidé a země, Rudolfa Švaříčka, majitele CK Livingstone jež vešel spolu s Pavlem Bémem ve známost mimo jiné několika extrémními expedicemi nebo třeba Zdeňka a Michala Thomovi, znalců (nejen) indického subkontinentu. Posledně jmenovaní patří i k naší fotografické špičce. Prezentované přednášky, komentované promítání i slideshow doplněné hudbou si totiž zakládají na vysoké obrazové kvalitě a tak není divu, že své snímky na festivalu prezentují autoři fotografických publikací a samostatných výstav (Z. a M. Thomovi, Petr Slavík).

Dalšími hosty budou např. P. Jahoda (Papua), R. Jaroš (výstup na Gashebrum I a II), K. Wolf (Sumatra a Siberut), V. Lemberk (Etiopie), M. Mykiska (New Orleans), V. Špillar (Keňa). V programu festivalu vystoupí i zahraniční host Hans Thurner z Rakouska se svou multimediální show Kanada a Aljaška a Matěj Boháč se svou stereoprojekcí – Turecko ve 3D.

Všichni přednášející mají velké zkušenosti s nezávislým cestováním, což do jejich přednášek přináší obrovské množství nejen praktických rad, ale i vtipných momentů. Zároveň je po každé přednášce možné konzultovat osobní dotazy a získat cenné rady. Festival Kolem světa proběhne 27. – 28. 11. již tradičně v Kulturním domě Ládví a v přilehlém Multikině, minutu chůze od stanice metra.

Přesný program naleznete na www.kolemsveta.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama