Tip na výlet s Penny – Rabštejn nad Střelou

Nejmenší město Evropy Rabštejn nad Střelou

Dobrý den. Dnes Vás zveme do nejmenšího města v Evropě – Rabštejna nad Střelou. Jak se sem dostat? Dálkoplazi od nádraží Žihle, trempové po toku Střely a vy ostatní jeďte raději autem od Penny Kralovic. Doplňte si zásoby a můžeme vyrazit.
Do města se dostanete po jediné silnici z velmi prudkého kopce kaňonem přímo na jeden z nejstarších mostů v Česku. Je prý možná starší než Karlův – ale není to dokázáno. Rabštejn nad Střelou je místo, kde máte vše hned okolo -zámek, hrad, klášter, most, krásné malé domečky, hradby, bunkry, most a mostky, skalnatá vyhlídka s krásným výhledem, mlýny, řeka Střela, ranč s koňmi, židovský hřbitov – a to všechno stihnete za půl dne po jedné trase – velmi krásné a romantické, prostě si jen musíte přát krásné počasí a pak budete jak v pohádce. V okolí leží také zajímavé břidlicové lomy – krytina je mnoha hradech nevyjímaje chrám Sv.Víta. Kupodivu sem jezí málo lidí.Nejvíce motorkářů co projíždějí městečkem dále. Kolem se rozprostírají pěkné borové lesy, kamenné útvary a nedaleko také Odlezelské jezero, kam se dá udělat příjemný výlet.  Jde o umělé jezero vzniklé potopou s výskytem obrovských perlorodek. Škoda jen ,že jezero se postupně zanáší. Přítoku zdobí malý romantický vodopád.
V Rabštejně nad Střelou potkáte historii na každém kroku. Každý tu najde, co ho baví a zajímá. Mnozí sem jezdí pro kousky břidlice pro české bonsaje. Při dobrém počasí se dají najít velmi vděčné koutky na piknik a na pořízení pěkných záběrů.
Pro vozíčkáře jen vnitřní trasa městečkem po ulici, k nedalekému ranči je to dost dolů, takže to bohužel nejde bez asistence.
Soutěžit a najít další tipy na výlety můžete na www.vyletyspenny.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama