KARLOVSKÝ GASTROFESTIVAL S ITALEM

Poznejte pravou valašskou pohostinnost !

Datum konání: 11.11.2010 – 18.11.2010- Velké Karlovice – hotely Lanterna, Horal, Galik, Gril srub Razula

Ve dnech 10. – 17.11. se ve Velkých Karlovicích uskuteční jedinečný Karlovský gastrofestival.

Reklama

Letos Vám uvaří Emanuel Ridi! Karlovský Gastrofestival odstartuje 11. 11. Svatomartinskými hody, vyvrcholí v sobotu 13. 11. zážitkovou Gastro tour, které se zúčastní i populární italský kuchař a od 18. 11. bude pokračovat ochutnávkou Beaujolais noveau a gurmánským Beaujolais menu až do konce.

Již od čtvrtku 11. listopadu v rámci Karlovského gastrofestivalu společně zařadí některé hospody a restaurace po celých Velkých Karlovicích do svých jídelníčků vybrané speciality krajové kuchyně či typické svatomartinské menu s pečenou husou a svatomartinským vínem.

V sobotu 13. listopadu návštěvníky čeká na několika místech Velkých Karlovic doprovodný program. V hotelu Horal se uskuteční jarmark s ukázkami výroby perníků, trdelníků, košíků nebo svíček. Své umění předvedou řezbáři či šindeláři, bude se ochutnávat „valašský penicilin“ a na novém golfovém hřišti se odehraje Gastrofestival cup. U sjezdovky Razula vypukne domácí zabíjačka za hudebního doprovodu harmonikářů. U hotelu Galik se budou podávat valašské speciality, zájemci si zkusí práci s marcipánem a mohou se zapojit do Valašské olympiády. V nedalekém Penzionu Pod Pralesem se budou podávat speciality klasické kuchyně. Během této takzvané Gastro tour se budou moci návštěvníci z jednoho místa na druhé přepravovat Jelínkovým expresem a koňskými povozy. Vstupné je dobrovolné, rodiče mohou pro své děti využít možnosti hlídání.

V neděli 14. listopadu se uskuteční oblíbená soutěž O nejlepší valašský frgál. Ta existovala již před založením tradice gastrofestivalu (letos jde o 9. ročník). „Soutěže se může zúčastnit každý. Vzorky nejprve posoudí porota, v jejímž čele opět zasedne Ladislav Frgál – zkušený odborník, který se díky svému netradičnímu jménu o tradici pečení frgálů dlouhodobě zajímá. Poté budou moci ochutnávat i návštěvníci,“ uvedla ředitelka Spa hotelu Lanterna Zuzana Vašutová.

V neděli 14. listopadu budou také vyhlášeny výsledky prvního ročníku hlasovací soutěže o nejlepší valašskou hospodu, kterou uspořádala Centrála cestovního ruchu Východní Moravy. Gastrofestival pak pokračuje až do 17. listopadu ve vybraných hospodách, které budou dál nabízet svatomartinské menu.

Ve čtvrtek 18. listopadu nabídku doplní Beaujolais Nouveau, které zahájí další gastronomickou událost. Beaujolais Nouveau je vůbec nejznámější mladé víno světa.

www.valachy.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama