Tip na výlet s Penny -Na skok do pohádky

Na skok do pohádky

Vyrážíme!!! V Penny marketu nakoupíme občerstvení a cesta nám bude rychle ubývat. Nasedat do auta, směr Kunžak. Jsme zhruba v první třetině cesty, tak je čas na krátkou přestávku a protažení. Hlavně naše děti určitě uvítají proběhnout se před další cestou.
Kunžak je malé městečko v srdci České Kanady, která je známá nejen krásnou přírodou, ale hlavně čistým vzdouškem, tak zhluboka dýchat! A můžeme pokračovat do Jindřichova Hradce.
Na zámek Červená Lhota je to už jen kousíček – vzdušnou čarou 10 km. My ale musíme nasednout do auta a ještě chvilku vydržet – po silnici tam budeme asi za 20 minut, směr Kardašova Řečice, mezi vesničkami Dírná a Deštná.
Můžeme si zatím povídat a děti naladit, že za chvilku už se i my budeme procházet tam, kde se procházela princezna – třeba ta z pohádky O zatoulané princezně, nebo že se projedeme lodičkou tak jako princezny s panem králem z oblíbené Zlatovlásky.
Renesanční zámek je ojedinělý umístěním na skalnatém ostrově uprostřed rybníka jen o málo větším, než jsou základy samotného zámku. Pohádkovou podobu dotváří kamenný most, parkové úpravy okolí a hlavně hladina rybníka, na které se celý zámek krásně zrcadlí. Zámek vždycky červený nebyl, bílou fasádu nechali majitelé přebarvit na červenou.
Příběhům o pekelných mocnostech lidé tak věřili, že mu říkali Krvavá Lhota. To, jak to tenkrát bylo, kdo zámek obýval a spoustu dalších informací a zajímavostí se dozvíte na začátku poutavé prohlídky.

Čas si rozhodně najděte i na anglický park a na projížďku na pronajaté lodičce kolem zámku. I vy si tento zámek na první pohled zamilujete!!!!
Soutěžte a inspirujte se na www.vyletyspenny.cz. 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama