Vypravte se na výstavu do podzemí zámku Slavkov

EN ESPACE – Objekty a instalace

Datum konání: 5.8.2010 – 3.10.2010-Zámek Slavkov – AUSTERLITZ

V podzemí zámku ve Slavkově u Brna proběhlo v minulosti několik výstav, které si zasloužily mimořádnou pozornost. Výstava „EN ESPACE – Objekty a instalace“, jejíž vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek 5.8.2010, se ovšem vymyká všem dosavadním představám o využití tohoto unikátního prostoru.
Skupina sedmi mladých umělců totiž dokonale využila nabídky umístit svá umělecká díla v naprosto výjimečném prostoru – v podzemí zámku, a tuto příležitost dokonale toho využili. Jejich moderní a svým způsobem nadčasová díla se totiž dokonale snoubí s historickou architekturou prostoru, ve kterém jsou umístěna. Jistě se najdou mnozí, kteří provedení a instalaci výtvarných a sochařských děl podrobí kritice. Jsem ovšem přesvědčen, že převáží většina těch, kteří ocení jejich originalitu a neotřelou invenci právě ve vztahu k prostorám podzemí zámku.
Je tedy na každém z návštěvníků, aby si udělal po prohlídce výstavy vlastní názor. Ale i o tom je naše filozofie, nabídnout něco neotřelého a svým způsobem unikátního, co každého z návštěvníků „vyprovokuje“ k zamyšlení… Přijďte se podívat!
Výstava bude přístupna do 3. října 2010 souběžně s provozem zámku.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama