Cukrové slavnosti na zámku Loučeň

Cukrové slavnosti a sladkosti

Datum konání: 4.9.2010, Zámek Loučeň


Panství, kterému se vládlo ze zámku Loučeň, bylo v 19. století vlastně jakýmsi neoficiálním cukrovým knížectvím. Byl to právě cukr, který stál za blahobytem vesnic v okolí Loučně a především samotných knížecích majitelů loučeňského zámku.
Cukrovými slavnostmi chceme připomenout, že loučeňská knížata z rodu Thurn – Taxis patřila mezi hlavní zakladatele cukrovarnictví v českých zemích. Na speciálním cukrářském jarmarku bude možné zakoupit sladkosti všeho druhu. Sladké budou nejen cukrovinky, ale i pohádky pro děti a další sváteční program. Kolem cukru se budou nabalovat také netradiční soutěže pro děti. Děti se v parku setkají s veselými postavičkami, které zaručeně ještě nikde jinde nepotkaly: panem Lízátkem Lepivým a slečnou Kostkou Cukrovou.
Přímo během prohlídek zámku se bude v tento den mimořádně mlsat. A mluvit o sladkých pochoutkách. Hlavně dospělí se asi budou divit, až se na zámku dozvědí neuvěřitelnou věc: Totiž že za to, že se v Čechách a v celé Evropě vyrábí cukr, může veliký vojevůdce Napoleon.
Během Cukrových slavností bude zřízena horká linka mezi zámkem Loučeň a cukrovarem a letos nově otevřeným Muzeem cukrovarnictví v deset kilometrů vzdálené Dobrovici. Vynalézaví cukrovarníci z Dobrovice zajisté pomohou připravit pro děti opravdu dobrodružný program.

Reklama

Každý rád mlsá, to je jasná věc. Ale že si lze s cukrem užít i spoustu legrace, to asi čeká málokdo. Nad naším programem určitě oblíznete všech deset…

Specialita zámecké Hospůdky Na Nádvoří pro měsíc září: ovocné knedlíky sypané jemným thurn-taxisovským cukrem
… poprvé můžete ochutnat na Cukrových slavnostech a sladkostech.

Více informací naleznete kdykde.cz!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama