Tipy na Velikonoce

(Doksy 7. 4. 2007) AUTOGRAMIÁDA – V rámci velikonočních akcí, které pořádá Ekoporadna ORSEJ a Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě se uskuteční autogramiáda knih o lidových zvycích.

Publicistka PhDr. Alena Vondrušková představí svou knihu „České zvyky a obyčeje“ a spisovatel a historik PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. knihu „Církevní rok a lidové obyčeje“. Obě knihy, jak již název napovídá, se věnují lidovým zvykům a obyčejům v průběhu celého roku a zajímavou a poutavou formou nás s nimi seznamují.
Autogramiáda se uskuteční v sobotu 7. dubna od 14:00 do 16.00 v Památníku K. H. Máchy v Doksech v rámci Velikonoc v Dokském špitálku. Součástí bude i vyprávění PhDr. Vlastimila Vondrušky o lidových velikonočních zvycích ve středověku:
– Masopust jako začátek padesátidenního předvelikonočního půstu
– Šest předvelikonočních nedělí a vynášení smrti
– Církevní Velikonoce
– Lidová velikonoční zábava (pomlázka)

Reklama

(Česká Lípa 7. 4. 2007) PAŠIJOVÉ HRY – 7. dubna od 10.00 do 17.00 hod se budou konat na vodním hradě Lipý v České Lípě Pašijové hry. Hlavní program začíná v 15.00 hod. Vstupné: dospělí Kč 30, děti Kč 15, rodinné vstupné Kč 80. Jarmark, dobová hudba, divadlo. Bližší informace na tel. 605 948 962

(Hrad Sovinec 7. až 9. 4. 2007) STŘEVÍC BÍLÉ PANÍ HORTENZIE – Netradiční prohlídky s pohádkovými bytostmi připravili pro malé i velké návštěvníky na hradě Sovinec v okrese Bruntál na severní Moravě. Průchod hradem je spojený se vstupem do hradního sklepení. Prohlídka bude doplněna šermířskými scénkami a divadelními pověstmi vztahujícími se k hradu. Prohlídky v délce trvání cca 70 minut budou každých 20 minut a to od 10 do 17 hod.

(Nová Paka 8. 4. 2007) BENEFIČNÍ KONCERT V KLÁŠTEŘE – Během dnů evropského dědictví, které proběhly na podzim loňského roku, zavítal do Nové Paky Štěpán Rak, jedna z největších legend klasické kytary 21.století. Navštívil mimo jiné klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Byl jím natolik uchvácen, že si zde zatoužil zahrát. V odpoledních hodinách neděle velikonoční se proto rozezní prostory novopackého kláštera. Kytarový koncert Štěpána Raka v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie začíná v 17 hodin.

(Zoopark Chomutov 8. 4. 2007) VELIKONOČNÍ NEDĚLE NA STATKU ZOOPARKU CHOMUTOV – Návštěvníky ZOO čeká svátečně vyzdobený statek s ukázkami drátování, stříhání ovce se zajímavým výkladem nebo vystoupení souboru Skejušan. Pro zájemce proběhne pletení pomlázek z přinesených vlastních proutků. Akce začíná ve 13 hodin.

Další akce v kalendáři

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama