Navštivte – Podbrdské muzeum v Rožmitálu pod Třemšínem

Podbrdské muzeum s památníkem České mše vánoční, s galerií a expozicí historických automobilů Rožmtiál pod Třemšínem

Expozice pánů z Rožmitála přibližuje dobu, kdy kraj osídlil rod Buziců, postavil zde hrad, začal používat přídomek z Rožmitála a dostal se do nejvyšších státních služeb.

Reklama

Druhé patro s expozicí Jak se žilo na Podbrdsku je věnováno historii kraje, jeho kouzelné přírodě, která odpradávna poskytovala obyvatelům suroviny, které určovaly rozvoj řemeslné výroby, chudému životu místních obyvatel, historii města, významným osobnostem i lidové umělecké tvořivosti.

Památník J. J. Ryby a České mše vánoční seznámí návštěvníky s neobyčejným příběhem života kantora a hudebního skladatele, kterého proslavila jediná skladba a jehož jméno je nerozlučně spjato s Rožmitálem.

Expozice historických automobilů pak nabízí nejucelenější sbírku 32 vozů AERO včetně tří karoserií od firmy Sodomka. Ve Stodole se nachází expozice starých zemědělských strojů a nářadí.

Návštěvní doba

březen – květen, říjen – 15. prosinec   
9.00-12.00 hodin a 13.00-16.00 hodin
červen – září a státní svátky       
9.00-12.00 hodin a 13.00-17.00 hodin
Zavíracím dnem je pondělí.

Vstupné do celého areálu muzea
Dospělí                    90,-Kč
Děti, důchodci, studenti, invalidé    50,-Kč
Rodinné                          180,-Kč
Děti do 6 let zdarma

Pro předem ohlášené skupiny návštěvníků je možná prohlídka kostela Povýšení svatého Kříže ve Starém Rožmitále s ukázkou hry na historické varhany.

Podbrdské muzeum, Palackého 10, Rožmitál pod Třemšínem
Kontakty: www.podbrdskemuzeum.cz,
e-mail: [email protected], telefon: 311 249 262
           

Uršula Kluková a Vlastimil Harapes se přestaví v komedii

Kulturní klub Rožmitál zve na komedii Někdo to rád v kině. Uskuteční se 23. září od 19 hodin ve Společenském centru. Známí herci vás zavedou do světa filmů a muzikálů. Vše se odehrává ve starém kině, kde se občas dějí prapodivné věci. Všechno to podle všeho zavinil duch bývalého majitele kina, který není tak úplně spokojený nejen s filmy, které se dnes promítají, ale ani s poměry, které v jeho bývalém království vládnou. A tak se vloží do děje rozverné komedie a sem tam pěkně zamíchá ostatním zúčastněným kartami. v tomto představení zazáří Uršula Kluková po boku Vlastimila Harapese a mnoha dalších. Předprodej vstupenek zajišťuje Kulturní klub Rožmitál.

Více ionformací naleznete ZDE.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama