Svátek čaje na Vyšehradě

ČajoMír fest 2010

Vyšehrad, Staré purkrabství

Datum konání: 21.8.2010, 10-22hod

Reklama

Druhý ročník středoevropského setkání čajových mistrů.
Seznámit se s čajovými kulturami z celého světa, ochutnat nejrůznější podoby tohoto nápoje i něco z exotické gastronomie, nebo si prostě odpočinout v parku na dece při doprovodném programu budou moci návštěvníci druhého ročníku úspěšného ČajoMír Festu. Toto největší středoevropské setkání čajových mistrů, ať už jednotlivců či celých čajoven, proběhne 21. srpna od 10 do 20 hodin v areálu Starého purkrabství na pražském Vyšehradě.

Tento ročník bude zaměřen na korejské umění a proběhne pod záštitou korejského velvyslanectví v Praze. Festival obohatí vystoupení zajímavých hudebníků, herců či výtvarníků inspirovaných čajovou kulturou. Bude zde slavnostně zahájena činnost první čajové školy v Evropě „Čajová škola – ČajoMír“, která se zde bude prezentovat v rámci přednášek či praktických workshopů zaměřených na čajové dovednosti. Vstup do areálu festivalu je zdarma, k samotné degustaci čajů je nutné zaplatit drobný poplatek určený na pokrytí nákladů.

V historickém parku Starého purkrabství na pražském Vyšehradě bude během celého dne probíhat nabitá přehlídka čajového umění. Shlédnete osobité styly profesionálů přípravy čaje z čajoven celé ČR, ze zahraničí, ale i od čajomilů laiků. Zažijete jedinečnou interaktivní výstavu tradičních čajových obřadů v podání zástupců etnik z celého světa. Čekají vás ukázky dílen Tea-Art terapie, kde si „na vlastní kůži“ budete moci vyzkoušet řemesla pojící se k přípravě čajového obřadu. Zaujme vás i bohatý doprovodný program, pestré degustace čajů ze všech koutů světa, prezentace spojení čaje a gastronomie. Potěší vás hudebníci s orientálními nástroji, divadlo, výstavy, přednášky a v neposlední řadě chutné občerstvení. Součástí festivalu bude i soutěž o nejlepšího hostitele, kterého vyberou hlasováním sami návštěvníci.

Vstupné:

Dospělí 120,- Kč
Studenti, důchodci 80,- Kč
Zdravotně postižení a děti do 10 let ZDARMA

Podrobný program naleznete zde!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama