Podzim na statku či výlet mezi římské legionáře – Dolní Rakousko je dokonalou destinací pro rodinnou dovolenou

Podzimní prázdniny jsou za dveřmi a kam vyrazit s dětmi než do krásné přírody nebo za hravým poznáváním historie či třeba vinařské kultury. V Dolním Rakousku si na své přijdou malí i velcí, přitom pandemií vynucená omezení vstupu do země již byla téměř zrušena stejně, jako omezení vstupu do budov podle počtu osob na metr čtvereční, očkovaní či testovaní nemusí nosit roušky, nebo postupně odpadají omezení počtu účastníků veřejných akcí.

Dolní Rakousko jako by bylo stvořené pro tu nejpovedenější rodinnou dovolenou. Nezapomenutelné zážitky slibuje například prázdninový pobyt na statku. Děti si vyzkouší zaopatřování hospodářských zvířat, naučí se poznávat plodiny a dozví se, odkud se berou naše potraviny. Nejen městské děti si budou užívat ježdění na traktoru nebo lezení po ovocných stromech, zatímco dospělí si dokonale oddechnou od shonu všedního dne. V Dolním Rakousku se lze ubytovat na nepřeberném množství rodinných farem, horských statků a také vinařství.

Kdo má přírodu rád divokou, může navštívit některý ze 23 dolnorakouských přírodních parků. Například mývaly a výry v přístupné voliéře v parku Buchenberg, kde se děti mohou vyřádit také v největším lanovém lese Rakouska. V přírodním parku Geras jsou kromě výběhů pro zvěř, ptačí rozhledny a chovného rybníka největší atrakcí dva domorodí rysi. Ve vesničce Texingtal v podhůří Alp si zase lze pohladit lamy, a dokonce si je i půjčit na výlet malebnou krajinou. Plivance v obličeji se přitom netřeba bát, lamy sice plivají rády a „dostřelí“ prý až čtyři metry, ale jen na sebe navzájem.

Foto: ©Niederösterreich Werbung/ Stefan Fuertbauer – www.stefanfuertbauer.com

Dolním Rakouskem ovšem lze putovat i klasičtějším způsobem, protíná je 15 000 kilometrů turistických tras a 4 200 kilometrů cyklostezek podél břehu Dunaje, malebnými vinohrady či panenskou přírodou. Vedle náročných tras pro sportovně založené mezi ně patří také dlouhá řada zážitkových stezek vhodných pro rodiny s dětmi. Například v Hollabrunnu, malebném městečku kousek od Znojma, se lze vydat po stopách Kellerkatze neboli sklepní kočky, což je místní výraz pro plíseň sklepní. Děti se naučí, jak se pěstuje a zpracovává vinná réva, a dospělí ochutnají výsledky práce dolnorakouských vinařů.

Foto: ©Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

Tematických stezek vhodných pro rodiny je v Dolním Rakousku dlouhá řada a patří mezi ně například VIA.CARNUNTUM, která se klikatí mezi vinohrady a památkami na dávné osídlení Římany. Jejím středobodem je celosvětově jedinečná rekonstrukce města Carnuntum, kde lze navštívit funkční římské lázně, obchody či vily, ve kterých se zastavil čas v dobách starého Říma. Letos se budou opět konat akce jako jsou Römische Gaumenfreuden, série unikátních gastronomických festivalů zasazených do čtvrtého století našeho letopočtu, nebo zářijový Römerfestival s bohatým programem včetně gladiátorských zápasů a bitvy legionářů s barbary.

Foto: © Weinviertel Tourismus / Lahofer

To vše a mnohem víc přitom lze zažít bez velkých komplikací a příprav. Před příjezdem do Rakouska se není nutné registrovat ani podstoupit karanténu, pokud se návštěvník země prokáže negativním testem na Covid-19 či dokladem o očkování nebo o prodělání nemoci Covid-19. V opačném případě stačí do 24 hodin v Rakousku podstoupit PCR nebo antigenní test. To ovšem platí jen pro dospělé, na děti do 12 let v doprovodu očkovaného dospělého se povinnost prokázání bezinfekčnosti nevztahuje. Protože jsou buď očkovaní nebo testovaní s negativním výsledkem, nemusí návštěvníci země téměř nikde nosit roušky ani respirátory. Bližší informace o cestování do Rakouska jsou k dispozici zde.                            

Dolní Rakousko

Historické jádro dnešního Rakouska leží v srdci Evropy a již odedávna přitahovalo národy a mocnosti, které se zasloužily o pohnutou historii a bohaté kulturní dědictví této země. Díky prolínání alpské a panonské, severoevropské a jihoevropské klimatické zóny se v Dolním Rakouskou nachází na malém prostoru nesrovnatelná pestrost různých krajinných typů, jež charakterizují lužní lesy a stepi, pastviny a jezera, soutěsky a kopcovitá krajina, říční údolí a rašeliniště. Země na Dunaji se prezentuje jako přírodně půvabná, kulturně pozoruhodná a také vinařsky svůdná destinace pro dovolenou!

www.dolni-rakousko.info

Foto: ©WIener Alpen/Fülöp&Kremsl
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Nejkrásnější ostrovy Chorvatska. Kolik jich je a který stojí za návštěvu

Icon 07.06.2021

Věděli jste, že Chorvatsko má více než 1200 ostrovů, z nichž 48 je obydlených? Chorvatsko ...

Celý článek

Příjmy Chorvatska z turistiky by letos mohly být rekordní

Icon 24.08.2021

Příjmy Chorvatska z turistiky by v letošním roce mohly překonat rekord z roku 2019, kdy či...

Celý článek

Hongkongská cestovní kancelář nabízí spací okružní jízdu autobusem

Icon 25.10.2021

Hongkong 22. října 2021 (ČTK) – Hongkongská cestovní kancelář začala nabízet okružní...

Celý článek

MZV spustilo web s podmínkami pro cesty do turistických destinací

Icon 18.06.2021

Praha 17. června (ČTK) – Ministerstvo zahraničí dnes spustilo nový web dovolena...

Celý článek

Benátky budou od příštího roku vybírat od turistů vstupné

Icon 25.08.2021

Benátky začnou od příštího léta vybírat od turistů vstupné. Město na laguně zároveň stanov...

Celý článek

V Dubaji otevřeli pro veřejnost největší ruské kolo na světě s výškou 250 metrů

Icon 29.10.2021

Dubaj 24. října (ČTK) – Kromě nejvyššího mrakodrapu už má Dubaj také nejvyšší ruské ...

Celý článek