Kam do termálních lázní k sousedům, ale blízko českých hranic?

Termální lázně jsou ideálním místem, kam vyrazit za odpočinkem. Mnoho termálů je navíc moderně zařízených a obohacených o různé atrakce. Nabízí tedy i zábavu, jedná se tak o ideální volbu pro výlet s dětmi. Mimo jiné má voda v termálech pozitivní vliv na naše zdraví, může vám tak ulevit od řady zdravotních problémů.

Termální lázně

V termálních lázních najdeme termální pramen, díky kterému jsou tak oblíbené. Jde o poměrně specifický pramen, voda se totiž ohřívá hluboko v Zemi. Tím dochází také k jejímu obohacení o minerály a stává se tak skvělým prostředkem pro léčbu zejména kožních onemocnění. V České republice najdeme hned několik termálů, pokud však hledáte nová místa, zahraničí nabízí také skvělé možnosti. Jezdit přitom nemusíte daleko za hranice.

Termály na Slovensku

Skvělé termální lázně můžete navštívit na Slovensku, na výběr přitom máte hned z několika možností. Mezi nejlepší termální lázně na Slovensku patří Aquapark Tatralandia. Ten oceníte zejména v případě, že chcete vyrazit i s dětmi. Jedná se totiž o zábavní park spojený s termálními lázněmi. Pokud hledáte spíše místo pro relax, nabízí se AquaCity Poprad. Mezi opravdu klidné termály pak patří Thermal Park Vrbov, kde si můžete užít ničím nerušený odpočinek.

Rakouské termály

Termály v Rakousku rozhodně také stojí za návštěvu. Mezi oblíbené patří termální lázně Therme Laa, které se nachází kousek od českých hranic. Na tomto místě si můžete užít některé z atrakcí, ovšem těšit se můžete také na příjemný relax v klidném prostředí lázní. Kromě toho na vás čeká také saunový svět či lekce jógy.

Termální lázně jsou ideálním místem pro dovolenou. Užít si zde můžete léčivou sílu termálních pramenů, či výlet spojit i se zábavou a vyrazit do některého z aquaparků s atrakcemi.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *