V bavorské Šumavě za hranicí se chystá ME v biatlonu, hotely čekají hodně hostů

Železná Ruda (Klatovsko) 16. prosince (ČTK) – Hotely a penziony při české i německé hranici evidují zvýšený zájem o ubytování na konci ledna příštího roku. Od 24. do 30. ledna se pár kilometrů od Železné Rudy v lyžařském centru Hohenzollern pod bavorským Velkým Javorem koná Mistrovství Evropy v biatlonu ARBER 2022. Na akci, která se dá považovat za poslední test výkonnosti biatlonistů před zimní olympiádou v Pekingu, očekávají organizátoři 500 sportovců s doprovodnými týmy z více než 40 zemí. ČTK to řekla Simona Fink ze Zemského úřadu v Regenu, která vede informační centrum Bavorsko-Čechy v Plzni a je koordinátorkou spolupráce obou zemí.

Podle webových stránek šampionátu se akce bude konat za přísných hygienických opatření, ale na rozdíl od loňských vrcholných soutěží se jí budou moci zúčastnit diváci. „Denní návštěvnost by se měla pohybovat okolo 2000, což je omezená kapacita,“ uvedla Fink. Rozhodující ale podle ní bude epidemická situace na přelomu letošního a příštího roku. V Německu i v ČR je biatlon velmi oblíbený, a organizátoři tak čekají velký divácký zájem. Mistrovství Evropy finančně podpořil Plzeňský kraj, který bude mít jako jeden z hlavních sponzorů akce svoje loga na stadionu, velkoplošných obrazovkách, v informačních brožurách a letácích.

Kompletně zrekonstruovaný a rozšířený lyžařský stadion Hohenzollern se podle Fink etabloval jako špičkové středisko biatlonového sportu. Šampionát tam připravují celý letošní rok, pomáhá přes 250 dobrovolníků. Plzeňská hejtmanka Ilona Mauritzová (ODS) byla v areálu na pozvání zemské radní okresu Regen Rity Röhrlové letos v červenci, kdy tam byly v plném proudu velké stavební práce. Dohodly se na spolupráci.

„Už se všechno velmi intenzivně připravuje, mají tam navezeno hrozně sněhu, protože teď byly ideální podmínky. Od 21. ledna budou najíždět sportovci, od 23. pak trénovat,“ řekla Fink. Podle dosavadních informací by měl akci zahajovat bavorský ministerský předseda Markus Söder.

Podle Fink je dojednána spolupráce organizátorů s hotely a penziony na obou stranách hranice. „Už jen 500 sportovců s trenérskými a doprovodnými týmy a rodinami zabere strašně moc,“ uvedla. Ve středu 26. ledna budou závody jednotlivců, v pátek sprint, v sobotu stíhací závody a v neděli 30. ledna štafety.

Návštěvníci šampionátu si mohou zalyžovat na 11,5 km sjezdovek na sousedním Velkém Javoru u Železné Rudy, kde v zimě Češi tvoří téměř polovinu návštěvníků a kde se jezdí světový pohár. Provoz má středisko zahájit 25. prosince.

Václav Prokš hj

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Benátské náměstí sv. Marka se ocitlo pod vodou, v létě je to neobvyklé

Icon 09.08.2021

Benátské náměstí sv. Marka se v noci na dnešek ocitlo až metr pod vodou. V létě se to děje...

Celý článek

Bunkry postavené v Albánii za vlády Envera Hodži postupně zaplavuje moře

Icon 07.12.2021

Tirana 5. prosince (ČTK) – Bunkry vybudované v Albánii za komunistického režimu Enve...

Celý článek

Thajská zátoka známá z filmu Pláž byla po více než třech letech opět otevřena

Icon 04.01.2022

Bangkok 4. ledna (ČTK) – Thajská zátoka, kterou proslavil film Pláž s Leonardem DiCa...

Celý článek

Nový Zéland pootevře hranice očkovaným turistům na začátku příštího roku

Icon 12.08.2021

První turisté by na Nový Zéland bez povinnosti zůstat v karanténě mohli přicestovat v prvn...

Celý článek

Řetězec KFC čelí v Číně kritice za reklamní akci, při níž nabízí oblíbené hračky

Icon 14.01.2022

Peking 13. ledna (ČTK) – Sdružení čínských spotřebitelů vyzvalo k bojkotu propagační...

Celý článek

Do Chorvatska přijelo do půlky srpna více Čechů než za celý loňský rok

Icon 19.08.2021

Do Chorvatska přijelo z České republiky letos do poloviny srpna podle Chorvatského turisti...

Celý článek