Hongkongská cestovní kancelář nabízí spací okružní jízdu autobusem

Hongkong 22. října 2021 (ČTK) – Hongkongská cestovní kancelář začala nabízet okružní jízdu zaměřenou na lidi, kteří jsou nevyspalí nebo si prostě jen rádi zdřímnou při cestách autobusem. Pětihodinová projížďka má přilákat ty, kteří dychtí po cestování, ale zároveň mají ve zvyku nechat se při dlouhých cestách ukolébat ke spánku, napsala agentura AP.

„V době, kdy jsme vymýšleli nové okružní jízdy, jsem si všiml na internetu příspěvku od jednoho kamaráda, který si stěžoval, že kvůli stresu v práci nemůže v noci spát,“ uvedl Kenneth Kong, marketingový a obchodní ředitel cestovní kanceláře Ulu travel. „Svěřil se ale, že když jede autobusem, tak spí skvěle. Jeho příspěvek nás inspiroval, abychom přišli s okružní jízdou, při níž můžou cestující prostě spát,“ přiblížil Kong záměr vyjížďky.

Cena lístku se pohybuje od 13 do 51 dolarů (od 286 do 1123 Kč) na osobu v závislosti na tom, zda si zájemce vybere spodní nebo horní patro autobusu. Uvítací balíček obsahuje masku na oči a špunty do uší.

První „spací projížďka“, která se uskutečnila v sobotu, byla zcela vyprodána. Někteří cestující přišli vyzbrojeni vlastními dekami nebo cestovními polštářky, další se přezuli do pantoflí.

„Trpím nespavostí, takže si tady chci zkusit zdřímnout,“ řekl 25letý Anson Kong, jeden z cestujících. Zorganizovat spací okružní jízdu byl podle něj „dobrý nápad“ a projížďka byla nakonec zajímavější, než čekal. Další cestující Marco Young sdělil, že projížďka mu připadala jako „skvělá příležitost k tomu, aby se prospal“.

První projížďka zahrnovala zastávky, při nichž si cestující mohli pořídit snímky na malebných místech hongkongského ostrova Lantau. Jednou ze zastávek byl prostor údržby letadel poblíž hongkongského letiště, kde se cestující mohli vyfotit s letadly v pozadí. Cestující, kteří chtěli dál spát, nemuseli vystupovat.

Tendence usínat ve veřejné dopravě je věcí zvyku, tvrdí Shirley Liová, hlavní výzkumnice Spánkové kliniky a laboratoře při Hongkongské univerzitě. „Lidé v Hongkongu nemají dostatek času na spaní. Proto musíme ke spaní tak trochu využívat alternativní časy, například dobu, kdy dojíždíme veřejnou dopravou,“ vysvětluje Liová. „Někteří lidé si veřejnou dopravu se spánkem spojují, a proto se jim v autobusech tak dobře spí,“ domnívá se Liová.

agl mka

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

MZV spustilo web s podmínkami pro cesty do turistických destinací

Icon 18.06.2021

Praha 17. června (ČTK) – Ministerstvo zahraničí dnes spustilo nový web dovolena...

Celý článek

V Dubaji otevřeli pro veřejnost největší ruské kolo na světě s výškou 250 metrů

Icon 29.10.2021

Dubaj 24. října (ČTK) – Kromě nejvyššího mrakodrapu už má Dubaj také nejvyšší ruské ...

Celý článek

Obyvatelé Velikonočního ostrova hlasovali pro neotevření území turistům

Icon 01.11.2021

Santiago de Chile 25. října (ČTK) – Obyvatelé Velikonočního ostrova v neděli v refer...

Celý článek

Pět zemí se posune do zelených zemí na mapě cestovatele, příjezd bez omezení

Icon 28.06.2021

Praha 25. června (ČTK) – Od pondělí se do zelených zemí na takzvané mapě cestovatele...

Celý článek

CzechTourism představí Česko na Expo 2020 v Dubaji pomocí virtuální reality

Icon 17.09.2021

Praha 14. září (ČTK) – Státní agentura CzechTourism představí Česko na světové výsta...

Celý článek

Palestinský Betlém připravuje Vánoce a doufá, že letos turistů přijede víc

Icon 25.11.2021

Betlém 22. listopadu (ČTK) – Palestinský Betlém se připravuje na oslavu Vánoc. Staro...

Celý článek