Dubaj láká na Expo od přistání letadla, pro Čechy je vstup bez obtíží

Dubaj 26. září (zvláštní zpravodajka ČTK) – Dubaj láká na blížící se výstavu Expo od přistání letadla, kdy jeho personál upozorňuje na termín konání. Dnes brzy ráno na tamním letišti dosedlo letadlo společnosti flydubai z Prahy, která cestujícím nabízí jednodenní vstupenku na výstavu zdarma. Češi potřebují pro vstup do Dubaje bez ohledu na to, zda jsou očkovaní, PCR test ne starší než 72 hodin. Kontrola na letišti byla dnes rychlá, personál letiště chtěl vidět pouze pas a potvrzení o negativním testu.

Po celém dubajském letišti jsou digitální reklamy na Expo, vlajky upozorňující na výstavu lemují silnici do centra nejlidnatějšího města Spojených arabských emirátů. Expo 2020 bude prvním, které se koná v regionu označovaném jako Střední východ a severní Afrika (MENA). Uskuteční se od 1. října do 31. března příštího roku.

České cestovní kanceláře a agentury v poslední době sledují ve spojitosti s Expem vyšší poptávku po pobytech ve Spojených arabských emirátech. „Dost hotelových kapacit v Dubaji je kolem začátku Expa plných. My disponujeme širokou nabídkou a klientům zájezd do Dubaje určitě bez problémů zprostředkujeme,“ uvedla mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. CK Blue Style podle své mluvčí Ilony Topolové přímo zájezdy na výstavu Expo sice nenabízí, ale na místě je schopna na ni zajistit jednodenní výlet, a to i ze sousedních emirátů, řekla.

Výsledek o provedeném PCR testu musejí mít lidé pro cestu do Dubaje v angličtině, dokument je nutné mít vytištěný. V elektronické verzi ho země neuznává. Výjimku z testu mají děti do 12 let a lidé s mírným a těžkým postižením. Pro vstup do Dubaje by podle informací českého ministerstva zahraničí mělo být nutné stáhout si aplikaci DBX Smart App. Do aplikace se ale zpravodajce ČTK nepodařilo přihlásit, stejnou zkušenost má podle recenzí většina uživatelů. Na letišti stažení aplikace nikdo nekontroloval. Co se týká testů, každý emirát může mít jiné vstupní podmínky.

Přímá letecká spojení z Prahy do Spojených arabských emirátů v současné době nabízí od 23. září společnost flydubai. Celý letošní rok je podle mluvčí Letiště Václava Havla Praha Kláry Divíškové k dispozici přímé letecké spojení společnosti Emirates do Dubaje. „Od 20. října zahájí provoz na lince z Prahy do Dubaje také letecká společnost Smartwings, jejíž linka bude cestujícím k dispozici až jednou denně, zatímco 17. října se na linku do Šardžá ve Spojených arabských emirátech vrátí společnost Air Arabia s frekvencí až tří letů týdně,“ uvedla.

Do Spojených arabských emirátů se před pandemií, v říjnu 2019, podle Divíškové z Prahy létalo i 26krát týdně. Loni v desátém měsíci to bylo kvůli šíření koronaviru třikrát týdně a na letošní říjen je podle ní zatím plánováno až 19 letů týdně.

jif mka

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Benátské náměstí sv. Marka se ocitlo pod vodou, v létě je to neobvyklé

Icon 09.08.2021

Benátské náměstí sv. Marka se v noci na dnešek ocitlo až metr pod vodou. V létě se to děje...

Celý článek

Thajská zátoka známá z filmu Pláž byla po více než třech letech opět otevřena

Icon 04.01.2022

Bangkok 4. ledna (ČTK) – Thajská zátoka, kterou proslavil film Pláž s Leonardem DiCa...

Celý článek

Nový Zéland pootevře hranice očkovaným turistům na začátku příštího roku

Icon 12.08.2021

První turisté by na Nový Zéland bez povinnosti zůstat v karanténě mohli přicestovat v prvn...

Celý článek

Vídeň si otevřela účet na OnlyFans, bude tam sdílet fotografie uměleckých děl

Icon 20.10.2021

Vídeň 18. října (ČTK) – Vídeňská agentura na podporu cestovního ruchu si zřídila pro...

Celý článek

Horská chata v Tatrách musí vystěhovat kočky, do národního parku nepatří

Icon 16.12.2021

Zakopané (Polsko) 16. prosince (ČTK) – Správa polského Tatranského národního parku n...

Celý článek

Řetězec KFC čelí v Číně kritice za reklamní akci, při níž nabízí oblíbené hračky

Icon 14.01.2022

Peking 13. ledna (ČTK) – Sdružení čínských spotřebitelů vyzvalo k bojkotu propagační...

Celý článek