Objevte v Římě nejlepší atrakce a poznejte kouzlo města

Chcete poznat největší římské poklady? V tomto článku se dozvíte, jaká místa rozhodně nesmíte při návštěvě Říma vynechat a také co ochutnat.

Z Česka do Říma snadno doletíte přímo z Prahy a pak už stačí jen objevovat. Poodle Travel vám poradí, na jaké atrakce se zaměřit při návštěvě věčného města.

Řím: Historie na každém kroku

Římě vás čeká spousta krásných památek. Jste-li ve městě poprvé, navštivte centrum včetně slavného Kolosea, malebných náměstí, dávných římských fór či Pantheonu. Ve středu města se můžete pohybovat pěšky či metrem a strávit v něm několik dní objevováním římských krás.

Zvláštní kapitolu si zaslouží Vatikán, kde si prohlédnete velkolepou Baziliku svatého Petra i rozsáhlé sbírky Vatikánských muzeí. Jen na jejich návštěvu si vyhraďte celý den. Lístky do Kolosea i Vatikánských muzeí si pořiďte předem: ušetříte tak nejen čas, ale i peníze.

Když vám vyhládne…

… vydejte se do některé z místních restaurací na římské dobroty. Ochutnejte proslulou pizzu Al Taglio či špagety Carbonara. Odvážní cestovatelé mohou vyzkoušet pokrmy ze zvířecích vnitřností, jako je Pajata. A nezapomeňte ani na skvělou zmrzlinu.

Věčné město Řím si určitě zamilujete. Nádherné památky, nekonečné objevování, svérázní Římané i výborné jídlo vám zůstanou v srdci. Nezapomeňte si předem zajistit lístky na Koloseum, Vatikánské muzeum i další atrakce, například u Poodle Travel.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *