Na Seawave z GUMOTEXU kolem Framury, třídenní trek podél ligurského pobřeží

Na pobřeží Levantské riviéry, v Janovském zálivu, leží početné památky světového dědictví UNESCO, z nichž mnohé se nejlépe obdivují přímo z moře, z kajaku poháněného vlastními silami. Trasu jsme započali v Porto Venere obeplutím tří přilehlých ostrovů, pokračovali jsme kolem „Cinque Terre“, pěti malebných starobylých rybářských vesnic, a zakončili ji v Sestri Levante, městečku jižně od Janova. S kajakem v batohu nebyl problém se autobusem dostat na začátek trasy a v cíli zase nasednout na cestu domů.

První den jsme dopluli z Porto Venere do Riomaggiore, následující den jsme pádlovali k Framuře, kde jsme přespali na pláži, a třetí den jsme dokončili trasu doplutím do „Zátoky ticha“ u Sestri Levante.
Celková trasa měla zhruba 60 km, v průměru jsme se drželi kolem 20 km denně klidným tempem, včetně přestávek na občerstvení, průzkumu pláží a jeskyní a prohlídky rybářských vesniček.

Den 1:

Se člunem na zádech jsme se propletli uličkami Janova a odtud jsme postupně metrem, vlakem a autobusem dorazili do krásného městečka Porto Venere, které od roku 1997 spolu s ostrovy Palmaria, Tino, Tinetto a Cinque Terre patří do světového dědictví UNESCO.

Po nafouknutí kajaku a jeho naložení jsme cestu zahájili obeplutím tří ostrovů u přístavu. Při obeplouvání ostrova Tinetto se kocháme impozantními skalními stěnami a Muzzeneovým mysem, které z tohoto pohledu splývají v jednu nekonečnou vápencovou bariéru.

Jakmile jsme navštívili mořské jeskyně Palmaria a Tino, vrátili jsme se k Porto Venere a obdivovali starověký kostel San Pietro z moře. Odtud jsme se vydali směrem k Cinque Terre. Pozdě odpoledne jsme dorazili k první z věží, Riomaggiore, kde jsme přenocovali.

Pobřeží v Národním parku Cinque Terre. Národní park okolo pěti historických rybářských vesnic byl vyhlášen v roce 1999 a rozkládá se na území 38,6 km2

Starobylá rybářská vesnice Riomaggiore, první z Cinque Terre, “Pěti vesnic”, které jsou od roku 1997 součástí historického dědictví UNESCO

Den 2:


Po vyplutí jsme se pomalu přesunuli k dalším starobylým přímořským vesnicím “Cinque Terre”.

Přijeli jsme do Manaroly a krátce nato do nedaleké Corniglia.

Corniglia

Pokračovali jsme v cestě návštěvou mořských jeskyní, které se otevírají v parku Cinque Terre … Foto 8: Mořské jeskyně mezi Cornigliou a Vernazzou…

Mořské jeskyně mezi Cornigliou a Vernazzou…

A dorazili jsme do Vernazzy, kde jsme se zastavili na oběd mezi barevnými rybářskými čluny.

Vernazza

Konečně jsme dorazili do obce Monterosso al Mare a pokračovali v pádlování na Framuru, pluli jsme Levantem a Bonassolou a užívali si o něco méně známou, ale stejně tak velkolepou pobřežní oblast.

Monterosso al Mare

Když se den chýlil ke konci, dorazili jsme do městečka Framura. Protože byl kemp zavřený, uložili jsme se na jedné z mnoha izolovaných pláží poblíž staré železnice a kochali se báječným západem slunce.

Nocování pod širým nebem

Den 3:


Probuzeni prvním úsvitem jsme chvíli pozorovali, jak místní obyvatelé loví podél pobřeží ze svých tradičních dřevěných loděk. Pomalu jsme se pak vydali směrem na Janov.

Navštívili jsme další mořské jeskyně a dostali jsme se k Riva Trigoso, odtud začíná slavná jednoproudá silnice vedoucí do Moneglie; silnice využívá dlouhé a úzké tunely ze staré pobřežní železnice.

Jeskyně a pukliny mezi Monegliou a Riva Trigoso


Z Rivy jsme minuli mys Punta Manara a dostali jsme se k Sestri Levante, kde naše cesta skončila několika fotografickými záběry v Zátoce ticha.

Konec cesty, Zátoka ticha – Sestri Levante. Vzhledem k situaci, která panovala loni v létě nejen v Ligurii, proběhla většina cesty v příznačném tichu (nomen omen). Na některých místech jsme byli jedinými turisty

Štastnou plavbu s novým logem GUMOTEX

Těší nás, že na svých plavbách za zábavou i dobrodružstvím využíváte stále častěji čluny GUMOTEX a že jsme se díky tomu stali součástí úžasných výprav, jako je ta ke Framuře. Během naší 70leté tradice se stále vyvíjíme a pracujeme na tom, abychom své vize a hodnoty předávali nejen našim zaměstnancům, ale také partnerům a zákazníkům. S hrdostí vám nyní představujeme nové logo a věříme, že se s ním budete na člunech GUMOTEX setkávat na vodě čím dál častěji. Na příběh o jeho vzniku se můžete podívat zde: https://www.gumotex.cz/wp-content/uploads/2021/04/GUMOTEX_LOGO_CZ.mp4

Klidnou plavbu plnou příjemných a nevšedních zážitků vám přeje

GUMOTEX

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Život vesničanů v okolí egyptských pyramid turistům přibližuje nový projekt

Icon 05.05.2021

Káhira 5. května (ČTK) – Turistům navštěvujícím egyptské pyramidy se málokdy poštěst...

Celý článek

Pět zemí se posune do zelených zemí na mapě cestovatele, příjezd bez omezení

Icon 28.06.2021

Praha 25. června (ČTK) – Od pondělí se do zelených zemí na takzvané mapě cestovatele...

Celý článek

CzechTourism představí Česko na Expo 2020 v Dubaji pomocí virtuální reality

Icon 17.09.2021

Praha 14. září (ČTK) – Státní agentura CzechTourism představí Česko na světové výsta...

Celý článek

Kulhánek: ČR chce mít co nejdříve dohodu se sousedními zeměmi o cestování

Icon 06.05.2021

Praha 6. května (ČTK) – Česko chce mít ještě před zavedením celoevropských covidovýc...

Celý článek

Opět změny v podmínkách cestování za hranice

Icon 01.07.2021

Celý článek

Poznejte Berlín do nejmenšího detailu

Icon 27.09.2021

Za cestovatelskými zážitky a krásami měst nemusíte vyrážet příliš daleko. Důkazem těchto s...

Celý článek