Nejkrásnější ostrovy Chorvatska. Kolik jich je a který stojí za návštěvu

Věděli jste, že Chorvatsko má více než 1200 ostrovů, z nichž 48 je obydlených? Chorvatsko má jedno z nejvíce členitých pobřeží na světě. Největšími ostrovy jsou Cres a Krk, nejvyšším ostrovem Brač a nejkrásnějšími … Seznam nejkrásnějších ostrovů v Chorvatsku a na Jadranu je velmi dlouhý – od Mljet, Korčula, Dugi Otok, Pag, Pašman, Murter , Rab, Lošinj, Hvar do Lastova. Záleží na vašich preferencích, ale jedna věc je jistá, každý ostrov nabízí jedinečný zážitek, pozoruhodnou přírodu, odlehlé pláže, modré čisté moře a jedinečnou středomořskou atmosféru.

Ostrov Vis, foto: Laganini.com

Ostrov Vis je určitě jedním z nejkrásnějších chorvatských ostrovů. Po několik desetiletí byl ostrov skryt před turisty kvůli jeho vojenskému významu, což je jeden z hlavních důvodů, proč zůstal nedotčen a zachován dodnes. Vis nabízí mnohem víc než slunce a moře. Ostrov je dobře známý pro jednu z nejatraktivnějších pláží na světě, slavnou zátoku Stiniva. Ostrov je také gastronomickým centrem velmi známým pro Viška pogača a Komiška pogača (druhy slaného koláče). Domorodé místní víno Bugava (bílé víno) nebo Plavac Mali (červené víno) se dokonale hodí k čerstvým mořským plodům a pokrmům z místních surovin.

Slavná zátoka Stiniva, foto: Laganini.com

Ostrov Vis byl používán jako vojenská základna za éry bývalého prezidenta Jugoslávie Tita a dnes má stále více než 20 starých vojenských budov, které se nepoužívají, ale dávají tomuto ostrovu jedinečnou známku. Jedním z nejznámějších je podzemní tunel pro ponorky. Hlavními osadami ostrova jsou město Komiža a město Vis. Jelikož se jedná o vzdálený ostrov, lze se k němu dostat pouze trajektem ze Splitu nebo z okolních ostrovů.

Město Komiža na ostrově Vis, foto: Laganini.com

Jinými slovy, ostrov Vis má vše, co potřebujete pro perfektní dovolenou – nádhernou přírodu, křišťálově čisté moře, pozoruhodné jídlo a víno, stejně jako kulturní místa, která stojí za návštěvu. Vzhledem k tomu, že jej turisté léta nenavštěvovali, nabízí se ubytování na ostrově Vis téměř výhradně v soukromých apartmánech, prázdninových domech, vilách a pokojích.

Ideálním místem pro začátek plánování letní dovolené v Chorvatsku je Laganini.com. Laganini.com je web o Chorvatsku, který svým návštěvníkům nabízí:

  • Podrobné informace a prezentace více než 300 destinací v Chorvatsku, včetně 33 krásných ostrovů a 3 atraktivních riviér.
  • Jedna z největších nabídek ubytování v soukromí v Chorvatsku s přímým kontaktem s majiteli (hostiteli) – nabídka ubytování zahrnuje vily, apartmány, pokoje a rekreační domy.
  • Turistický průvodce Chorvatsko, který se skládá z hlavních bodů zájmu, atraktivních míst, kulturních památek, méně známých přírodních perel a oblíbených turistických atrakcí včetně Plitvických jezer, národního parku Brijuni, přírodních parků a dalších.
  • Blog (příběhy z Chorvatska) s tipy, co dělat, co koupit a co navštívit v Chorvatsku.

Léto se blíží a nyní je ideální čas naplánovat si letní dovolenou na pobřeží Jaderského moře. Pokud chcete strávit léto v Chorvatsku se svými blízkými, začněte hledat svůj vysněný byt, luxusní vilu s bazénem, ​​moderní prázdninový dům nebo útulný pokoj. Naplánujte si výlet a kontaktujte přímo hostitele, poznejte jejich zvyky a zvyky a užijte si atmosféru malebných přímořských měst za nejlepší možné ceny. Prožijte nevšední dovolenou v Chorvatsku – Chorvatsko plné života!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

MZV spustilo web s podmínkami pro cesty do turistických destinací

Icon 18.06.2021

Praha 17. června (ČTK) – Ministerstvo zahraničí dnes spustilo nový web dovolena...

Celý článek

Benátky budou od příštího roku vybírat od turistů vstupné

Icon 25.08.2021

Benátky začnou od příštího léta vybírat od turistů vstupné. Město na laguně zároveň stanov...

Celý článek

Hongkongská cestovní kancelář nabízí spací okružní jízdu autobusem

Icon 25.10.2021

Hongkong 22. října 2021 (ČTK) – Hongkongská cestovní kancelář začala nabízet okružní...

Celý článek

Na Seawave z GUMOTEXU kolem Framury, třídenní trek podél ligurského pobřeží

Icon 19.06.2021

Na pobřeží Levantské riviéry, v Janovském zálivu, leží početné památky světového dědictví ...

Celý článek

Objevte v Římě nejlepší atrakce a poznejte kouzlo města

Icon 02.09.2021

Které památky Říma byste si neměli nechat ujít a co ve městě ochutnat? To se dozvíte v tom...

Celý článek

V Dubaji otevřeli pro veřejnost největší ruské kolo na světě s výškou 250 metrů

Icon 29.10.2021

Dubaj 24. října (ČTK) – Kromě nejvyššího mrakodrapu už má Dubaj také nejvyšší ruské ...

Celý článek