S dětmi za přírodou, historií i kulturou do Dolního Rakouska

Letní dovolená v malebné krajině plné dobrodružství pro malé a pohody pro velké. Které dítě by nechtělo strávit kus prázdnin na statku, a který rodič by odolal exkurzi do vinného sklípku. V Dolním Rakousku čeká bohatý program a nezapomenutelné zážitky na každého člena rodiny.

Za tou nejkrásnější dovolenou netřeba letět přes půl světa. Zvlášť pro městské děti představuje pravou exotiku čistý venkovský vzduch vonící po senu, zaopatřování hospodářských zvířat, jízda na traktoru nebo lezení po ovocných stromech. Na rodinném statku se toho mnoho naučí o tom, odkud se berou naše potraviny, kterak funguje zdravá krajina a jak se chovat ke zvířatům. Zatímco si dospělí budou užívat klid a to nejkvalitnější jídlo přímo od zemědělce. Anebo pití, nezapomenutelnou dovolenou lze totiž strávit také u vinaře.

Naturparke Niederösterreich/Robert Herbst

Například v Hollabrunnu, malebném městečku kousek od Znojma, kde mohou děti vyrazit po stopách Sklepní kočky (Kellerkatze), která jim přiblíží historii pěstování vína ve Střední Evropě i proměny vesnické architektury v čase. Zážitkovou trasu mezi sklípky si nepochybně užijí také rodiče, jen po svém. Tematických stezek zvláště vhodných pro rodiny je v Dolním Rakousku nepřeberně, jako trasa Auf dem Holzweg v Göstling an der Ybbs, která vede po dřevěných lávkách lužním lesem a úzkými soutěskami podél unikátního zařízení na plavení dřeva.


Weinviertel Tourismus GmbH / Krönigsberger

Nebo Stezka plyšového medvídka (Teddybärentrail) v Arbesbachu, podél které se děti naučí o životě včel a v Medvědím lese uvidí opravdové huňáče. Do dávné minulosti Střední Evropy vedou stezky VIA.CARNUNTUM ve šlépějích legionářských sandálů. Po návštěvě Carnuntum, celosvětově jedinečné rekonstrukce římského města s bohatým zážitkovým programem, se lze vydat například po VIA.SILENTIUM, která se klikatí nedotčenou lužní krajinou a na níž leží mimo jiné romantická zřícenina středověkého kláštera, ruina hradu nebo rozhledna císaře Františka Josefa.

(c) Baerenwald Arbesbach Mairhofer

Přírodu i historii lze naplno prožít v Centru Heldenberg, kde se pro Španělskou dvorskou jezdeckou školu v Hofburgu cvičí legendární Lipicáni a provozuje chovná stanice dravých ptáků. Lze se projít a zakusit život v neolitické vesnici obehnané palisádami, obdivovat úctyhodnou sbírku veteránů, prohlédnout si monumentální pomník polního maršála Radeckého nebo navštívit designovou vinotéku. Areál Heldenberg je vlastně takové Dolní Rakousko v malém – místo tisíce zážitků, které nikdy nepřestane bavit.


(c) Niederösterreich Werbung/ Stefan Fuertbauer

Dolní Rakousko

Historické jádro dnešního Rakouska leží v srdci Evropy a již odedávna přitahovalo národy a mocnosti, které se zasloužily o pohnutou historii a bohaté kulturní dědictví této země. Díky prolínání alpské a panonské, severoevropské a jihoevropské klimatické zóny se v Dolním Rakouskou nachází na malém prostoru nesrovnatelná pestrost různých krajinných typů, jež charakterizují lužní lesy a stepi, pastviny a jezera, soutěsky a kopcovitá krajina, říční údolí a rašeliniště. Země na Dunaji se prezentuje jako přírodně půvabná, kulturně pozoruhodná a také vinařsky svůdná destinace pro dovolenou! www.dolni-rakousko.info
Úvodní foto: © Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Benátské náměstí sv. Marka se ocitlo pod vodou, v létě je to neobvyklé

Icon 09.08.2021

Benátské náměstí sv. Marka se v noci na dnešek ocitlo až metr pod vodou. V létě se to děje...

Celý článek

Poznejte Berlín do nejmenšího detailu

Icon 27.09.2021

Za cestovatelskými zážitky a krásami měst nemusíte vyrážet příliš daleko. Důkazem těchto s...

Celý článek

Bunkry postavené v Albánii za vlády Envera Hodži postupně zaplavuje moře

Icon 07.12.2021

Tirana 5. prosince (ČTK) – Bunkry vybudované v Albánii za komunistického režimu Enve...

Celý článek

Portugalsko začalo rok prací z domova, zavřenými školami a zákazem slev

Icon 04.01.2022

Lisabon 3. ledna (ČTK) – První pracovní týden letošního roku je v Portugalsku ve zna...

Celý článek

Nový Zéland pootevře hranice očkovaným turistům na začátku příštího roku

Icon 12.08.2021

První turisté by na Nový Zéland bez povinnosti zůstat v karanténě mohli přicestovat v prvn...

Celý článek

Podzim na statku či výlet mezi římské legionáře – Dolní Rakousko je dokonalou destinací pro rodinnou dovolenou

Icon 16.10.2021

Podzimní prázdniny jsou za dveřmi a kam vyrazit s dětmi než do krásné přírody nebo za hrav...

Celý článek