Zažijte Toskánsko ve své původnosti a přirozenosti

O Toskánsku se všeobecně traduje, že je zde k nalezení vše, po čem srdce touží. Úžasná příroda, kulturní bohatství, vynikající víno, olivy a jiná lákadla, pro která tento kousek země navštěvují miliony turistů ročně. Přijeďte se přesvědčit také, že Toskánsko je kraj hodný vaší pozornosti a ubytujte se např. v některém ze starobylých sídel obklopeném vinicemi a olivovými háji a okuste zdejší produkty přímo od zdroje.

Kromě jiného tu najdete nespočet termálních lázní, např. v městečku Montecatini Terme na severovýchodě kraje,  je devět termálních lázní, které se každé spacializují na jiné procedury. Najdete tu např. termální bazén 2400m2, který vás jistě nadchne. Zdejší léčivá voda pomáhá již od roku 1417 a městečko samo si udržuje svůj starobylý šarm.

Nechte se okouzlit krajem podél řeky Arno, která pramení pod horou  Monte Falterona nedaleko mestečka Arrezo  a do Ligurského moře ústí jižně od hlavního města provincie, města Pisa.  Řeka Arno se na své pouti Toskánskem mění ze zpěněného potoka v klidnou širokou řeku u Florencie. Oba břehy řeky jsou oblíbeným místem pro schůzky a procházky, pokochat se pohledem na řeku lze z nespočtu mostů, z nichž nejznámější je most Ponte Vecchio, odkud je to jen kousek k nejhezčímu náměstí města Florencie, náměstí Piazzale Michelangelo.  V parku Giardino di Boboli se můžete schovat do stínu cypřišů a pomerančovníků a obdivovat kašnu Grotta Granda. Pohledem na ní se těší návštěvníci parku již od roku 1583.

Toskánsko je také kolébkou velikánů světového malířství a sochařství. Pochází odtud např. Giotto di Bondone, Donatello, Michelangelo, Leonardo da Vinci nebo Raffael Santi, na stopy jejichž práce zde narazíte doslova na každém kroku. Jejich odkaz je stále živý a láká dále umělce z celého světa k návštěvě tohoto krásného kraje. Toskánský venkov nabízí možnosti ubytování v mondénních starobylých vilách nebo zemědělských usedlostech, které prošly citlivou rekonstrukcí a neztratily tak nic ze svého kouzla a šarmu. Takové rekreační domy v Itálii skýtají nerušené soukromí vzdálené ruchu měst a v letních horkých dnech často osvěžení v bazénu, ze kterého se lze kochat výhledem do kraje, možnost ochutnat a zakoupit víno z místních vinic a olivový olej z olivových hájů, možnost zcela se oprostit od starostí a hektiky moderního městského života, zpomalit a nabrat sílu ve stínu cypřišů, olivovníků nebo pomerančovníků.

S výběrem vašeho ubytování vám rádi pomůžeme, NOVASOL  vily, rekreační domy a apartmány naleznete nejen v Toskánsku, ale také v dalších regionech Itálie a na ostrově Sardinie. Společnost NOVASOL si zakládá na osobním přístupu ke každému zákazníkovi. Těšíme se na Vás!
NOVASOL s.r.o., Politických vězňů 1597/ 19, 110 00 /Praha 1, web: www.novasol.cz


Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Benátské náměstí sv. Marka se ocitlo pod vodou, v létě je to neobvyklé

Icon 09.08.2021

Benátské náměstí sv. Marka se v noci na dnešek ocitlo až metr pod vodou. V létě se to děje...

Celý článek

Poznejte Berlín do nejmenšího detailu

Icon 27.09.2021

Za cestovatelskými zážitky a krásami měst nemusíte vyrážet příliš daleko. Důkazem těchto s...

Celý článek

Bunkry postavené v Albánii za vlády Envera Hodži postupně zaplavuje moře

Icon 07.12.2021

Tirana 5. prosince (ČTK) – Bunkry vybudované v Albánii za komunistického režimu Enve...

Celý článek

Portugalsko začalo rok prací z domova, zavřenými školami a zákazem slev

Icon 04.01.2022

Lisabon 3. ledna (ČTK) – První pracovní týden letošního roku je v Portugalsku ve zna...

Celý článek

Nový Zéland pootevře hranice očkovaným turistům na začátku příštího roku

Icon 12.08.2021

První turisté by na Nový Zéland bez povinnosti zůstat v karanténě mohli přicestovat v prvn...

Celý článek

Podzim na statku či výlet mezi římské legionáře – Dolní Rakousko je dokonalou destinací pro rodinnou dovolenou

Icon 16.10.2021

Podzimní prázdniny jsou za dveřmi a kam vyrazit s dětmi než do krásné přírody nebo za hrav...

Celý článek