Nejzajímavější novou atrakcí v Krušných horách se stala jízda po laně nad údolím

Klíny (Mostecko) 14. září (ČTK) – Nejzajímavější novou atrakcí v cestovním ruchu v Krušných horách se letos stala tzv. zipline, jízda po laně nad údolím. O výsledcích soutěže ČTK informovala Destinační agentura Krušné hory. Provozovatelé sportovního areálu v Klínech na Mostecku, kde je vedle zipline také bobová dráha a další zařízení pro rekreanty, si letní sezonu chválí. Rezervace si hosté dělají i na zimní pobyty. ČTK to řekl vedoucí střediska Josef Dlouhý.

Cílem soutěže nazvané Krušnohorská NEJ je nejen propagace novinek v cestovním ruchu, ale chce také inspirovat organizátory akcí a investory. „Názor odborné veřejnosti v této soutěži stojí zcela stranou. Vítězí ten, komu dají lidé nejvíc hlasů. Je to ideální způsob, jak zjistit, co si lidé užívají. A propagaci Krušných hor pak zaměřit právě tímto směrem,“ uvedla ředitelka destinační agentury Petra Fryčková. Druhé místo patří jezeru Most, které vzniklo zatopením hnědouhelného dolu, třetí je Krušnohorský lidový dům v Nové Vsi v Horách.

Stavbu zipline provozovatelé dokončili loni na podzim, první turisté se svezli až 15. května, kdy mohl sportovní areál zahájit sezonu. Trasa po laně na elektrické kladce je dlouhá 2,2 kilometru a cesta ve vzduchu trvá osm minut. Na ocelové lano se člověk zahákne kladkou a po spuštění projede vzduchem rychlostí až 75 kilometrů v hodině.

„Je to pátá nejdelší trasa v Evropě, v listopadu bylo vše zkolaudováno, ale zimní sezona vůbec nezačala, startovali jsme až v půlce května,“ uvedl Dlouhý. „Rádi bychom měli jako každý rok otevřeno do konce října a pak pravidelné jízdy obnovíme v zimní sezoně,“ řekl. Na sedáku může jet člověk s maximální váhou 130 kilogramů, může také jet dítě s dospělým, pokud dohromady tuto váhu nepřekročí.

K ziplině se využívá lanovka, která slouží v zimě lyžařům a v létě pěším turistům, cyklistům, bobistům. Zájem o novou atrakci je velký. Lidé nakupovali vouchery už na Vánoce jako dárek, rezervace se rychle naplnily na prázdniny a víkendy. „Celkově jsme s návštěvností areálu spokojeni. Mysleli jsme si, že loňská letní sezona bude rekordní, ale letos jsme o deset až patnáct procent čísla v návštěvnosti i tržbách překonali. Vše ale spočítáno zatím nemáme,“ řekl Dlouhý.

Na Klíny jezdili i letos hlavně Češi. Ze zahraničních návštěvníků převažovali Němci. Letní sezona provozovatelům kompenzovala ztráty za zimu. „My jsme naštěstí s letním provozem začali už někdy před deseti lety a postupně to vylepšujeme. Kdo spoléhal jen na zimu, bude mít problém přežít,“ řekl Dlouhý. Největším tahákem byla podle něj letos právě zipline dráha, přibylo i cyklistů v bike parku, lidé hojně využívali bobovou dráhu a půjčovali si kola i koloběžky. Obsazenost hotelu se blížila podle Dlouhého ke sto procentům. Služby chtějí provozovatelé dále zlepšovat, věří, že letos přijedou turisti i v zimě. „Rezervace už přijímáme i na zimu. Na léto nebyly prakticky žádné, ale během krátké doby se to naplnilo. Lidé to nechávali na poslední chvíli,“ dodal Dlouhý. Termíny pobytů v době lockdownu provozovatelé posouvali, ale většinou zálohy vraceli. Vládní programy podpory jako Antivirus nebo náhradu za uzavřený hotel a lyžařské středisko provozovatelé využili. „To ale krylo jen část nákladů, naštěstí nejsme úvěrově zatíženi, takže jsme to nějak zvládli,“ dodal Dlouhý.

fir kš

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Novomlýnské nádrže lákají ke strávení léta i letos, zájem je i o sjíždění Dyje

Icon 17.05.2021

Brno 16. května (ČTK) – Hotely a kempy na jihu Moravy již plní rezervace. Loňská sez...

Celý článek

Karlovy Vary letos opět zvou do města hlavně české hosty

Icon 24.05.2021

Karlovy Vary 23. května (ČTK) – Karlovy Vary letos zacílí marketingovou kampaň znovu...

Celý článek

Hotely ve Špindl.Mlýně očekávají nárůst rezervací těsně před prázdninami

Icon 24.05.2021

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 24. května (ČTK) – Hoteliéři v největším krkonošském st...

Celý článek

Díky dotacím vznikne v Libereckém kraji dalších 40 míst pro obytné vozy

Icon 15.06.2021

Nové Město pod Smrkem (LIberecko) 14. června (ČTK) – Díky dotačnímu programu na podp...

Celý článek

Turisté na jižní Moravě vyhledávali památky, bodoval Pernštejn či Vranov

Icon 01.09.2021

Brno 29. srpna (ČTK) – Některé jihomoravské památky a turistické cíle zaznamenaly le...

Celý článek

Aktivní dovolená nebo se jen tak kochat Vysočinou?

Icon 26.08.2021

Tipy, co neminout a kde se pohodově ubytovat v těsné blízkosti Zelené Hory (UNESCO) Chceme...

Celý článek