Aktivní dovolená nebo se jen tak kochat Vysočinou?

Tipy, co neminout a kde se pohodově ubytovat v těsné blízkosti Zelené Hory (UNESCO)

Chceme-li charakterizovat Vysočinu, pak jednoznačně musíme užít slovo nádherná a v závěsu za ním slovo překvapující. To jsou dvě nejčastější kombinace slov, které ji vystihují. Ten, kdo již Vysočinu nějaký čas navštěvuje, tak vám potvrdí, že Vysočina je opravdu nádherná, a přesto stále má čím překvapit. Snad v žádném jiném kraji nenajdete takovou rozmanitost.

Aktivní dovolená i památky (nejen) UNESCO

Vysočina má to štěstí, že tu můžete propojit aktivní dovolenou s kulturními zážitky naprosto přirozeně. Je tu rovnou pět památek zapsaných na světový seznam kulturního dědictví UNESCO a jste-li třeba turisté či cyklisté, tak vaším výletním cílem může být okouzlující Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. Chrám ve tvaru pěticípé hvězdy je opředen mystickou legendou o svém patronovi a číslo pět je tu všudypřítomné. Kromě památek UNESCO si nenechte ujít ani Žďár nad Sázavou a jeho nádherný zámek. Ten není jen venkovní potěchou pro oko, ale rozhodně stojí za to navštívit ho i uvnitř, a to především Muzeum nové generace. Možná vás teď napadlo, že muzea jsou často nudná… pár starých listin s pečetí, nějaké staré nádobí a sem tam něco vycpaného. Tak to pozor! Muzeum nové generace je úplně jiné a dokazuje to i to, že je držitelem ocenění Živa Award za nejkreativnější muzeum ve střední Evropě. Není to „jen“ muzeum, je to klíč k pochopení celého areálu bývalého kláštera – dnešního zámku ve Žďáru nad Sázavou, Zelené hory (UNESCO) i širokého okolí. Těšte se na multimediální prvky, zážitkové prvky, nevšední kaleidoskop a další. Neradi bychom vám prozradili více… přeci jen, Vysočina je překvapující, a tak se nenechte připravit o překvapení.

Ubytování mezi Zelenou Horou a Žďárem nad Sázavou

Aby byla dovolená či víkend na Vysočině dokonalý, je dobré vyhledat pohodové ubytování, které jen podtrhnou výjimečnost tohoto kraje. Je sice skvělé bydlet u top turistických destinací, ale jak všichni víme, ne zas až úplně přímo v centru veškerého dění. Optimální je být blízko, ale mít komfort a klid. Hledáte-li unikátní polohu vašeho bydlení, pak prozkoumejte Apartmán Sychrova. Ten leží v historické části města Žďár nad Sázavou, v přímém sousedství žďárského zámku, Zelené hory, Konventského rybníka a Černého lesa. K výše zmíněné památce UNESCO nebo do nevšedního Muzea nové generace či krásného zámku Kinských to odtud budete mít coby kamenem dohodil. Samozřejmostí jsou tu cyklistická stezky a v zimním období lyžařské běžecké stopy, které začínají jen nedaleko odsud. Dům je velice moderní a nabízí ubytování ve dvou apartmánech se samostatnými vchody. Součástí domu je velká zahrada s terasou a výhledem na rybník s přilehlým zámkem. K dispozici je po dohodě sauna a vířivka. Benefitem je i to, že proces ubytování tu majitelé usnadnili na maximum, a tak po online potvrzení a zaplacení rezervace obdržíte kód k zámku a nic dalšího už není potřeba. Vítáni jsou nejen sportovci, výletníci, rodiny s dětmi, ale i pejskové.

Zamilujte si Vysočinu.

Zdroj: VYSOČINA TOURISM, příspěvková organizace –  www.vysocina.eu, Muzeum nové generace www.zamekzdar.cz/muzeum-nove-generace, Apartmán Sychrova (Sychrova 8, Žďár nad Sázavou)  www.apartmansychrova.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Cesta Českem je unikátním dálkovým přechodem

Icon 01.02.2021

Jestliže máte rádi turistické výzvy a lákají vás dálkové přechody, určitě kvůli nim nemusí...

Celý článek

Okruh církevní památky v Litoměřicích – pět památek za jeden voucher!

Icon 05.07.2021

V letní turistické sezóně mají návštěvníci královského města Litoměřice jedinečnou možnost...

Celý článek

CzechTourism: Obsazenost ubytovacích kapacity na konci července je 40 pct

Icon 11.05.2021

Praha 10. května (ČTK) – Obsazenost ubytovacích kapacit v České republice na konci č...

Celý článek

Veltrusy: poznejte zámek a rozsáhlý park, kde se konal první veletrh na světě

Icon 09.07.2021

K letnímu výletování patří návštěvy hradů a zámků. Alespoň jeden takový klenot musí v...

Celý článek

Novomlýnské nádrže lákají ke strávení léta i letos, zájem je i o sjíždění Dyje

Icon 17.05.2021

Brno 16. května (ČTK) – Hotely a kempy na jihu Moravy již plní rezervace. Loňská sez...

Celý článek

Cyklovýlet na Kuňku

Icon 12.07.2021

Kuňka neboli správně Kunětická hora je jedinou vyvýšeninou tyčící se nad Pardubickem, prot...

Celý článek