Hotely ve Špindl.Mlýně očekávají nárůst rezervací těsně před prázdninami

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 24. května (ČTK) – Hoteliéři v největším krkonošském středisku ve Špindlerově Mlýně zatím výrazný nárůst rezervací nezaznamenali, přesto očekávají úspěšnou letní sezonu. Lavinu rezervací předpokládají koncem června, proto doporučují nenechávat objednávky pobytů na poslední chvíli. ČTK to dnes řekl majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martin Jandura. Podle něj není na letní prázdniny obsazenost hotelů zatím vysoká, jen kolem 25 procent.

„Otevření vítáme, většina hoteliérů to ale nechává až na nadcházející víkend. Lidé ve Špindlu nejsou a rezervace chybí. To jsme předpokládali. Červen je tradičně slabý měsíc a teď to je umocněné nejistotou kolem rozvolňování. V červnu by už mohly být silné víkendy. Lidé s delšími pobyty čekají na prázdniny. Z telefonických dotazů vyplývá, že by léto mohlo být opět výborné,“ řekl ČTK Jandura.

Zájem o Krkonoše loni začal výrazněji stoupat v červenci po rozvolnění koronavirových opatření. Výpadek zahraničních turistů vynahradili Češi, a mohli tak zmírnit propad v jarních tržbách krkonošských atrakcí a hotelů kvůli pandemii koronaviru. Letní sezonu hoteliéři v Krkonoších hodnotili jako výbornou.

„Loni lidé objednávali na poslední chvíli a pak mnozí měli problém dostat to, co požadovali. Proto doporučuji, aby rezervaci provedli teď, v klidu, dokud jsou volná místa a je z čeho vybírat. Oproti loňské letní sezoně očekáváme větší zájem zahraničních klientů,“ řekl Jandura.

Lidé, kteří uvažují o letní dovolené ve Špindlerově Mlýně, by podle něj měli počítat i s tím, že řadu rezervací budou tvořit přesunuté pobyty, které zákazníci měli nasmlouvané na zimu, ale nemohli je využít kvůli pandemii. „Lidé si tyto náhradní termíny pomalu začínají vybírat,“ podotkl.

Ubytovací kapacita v horském středisku je podle zástupců radnice asi 16.000 lůžek, z nichž zhruba 8000 připadá na apartmánové domy. Ubytovací zařízení, restaurace a další služby v turistickém ruchu ve Špindlerově Mlýně se podobně jako jinde potýkají s nedostatkem kvalitního personálu. Nejistota v době pandemie vedla k tomu, že mnozí pracovníci ve službách změnili obor. „Některé hotely také propouštěly. Sehnat kvalitní personál je teď problém,“ řekl ČTK Jandura.

Hotely, penziony a další ubytovací provozy mohly dosud sloužit jen klientům cestujícím za služebním účelem nebo lékařem. Pro rekreační účely jejich provoz vláda kvůli druhé vlně pandemie zakázala od 22. října do 2. prosince a následně od 18. prosince. Lidé se při příjezdu musejí prokázat negativním PCR nebo antigenním testem ne starším než 48 hodin, certifikátem o očkování nebo dokladem o prodělání nemoci covid-19 v uplynulých 180 dnech. Host s negativním testem se bude moci ubytovat na sedm dní, při delším pobytu bude třeba test zopakovat.

Tomáš Kučera sd

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Novomlýnské nádrže lákají ke strávení léta i letos, zájem je i o sjíždění Dyje

Icon 17.05.2021

Brno 16. května (ČTK) – Hotely a kempy na jihu Moravy již plní rezervace. Loňská sez...

Celý článek

Karlovy Vary letos opět zvou do města hlavně české hosty

Icon 24.05.2021

Karlovy Vary 23. května (ČTK) – Karlovy Vary letos zacílí marketingovou kampaň znovu...

Celý článek

Díky dotacím vznikne v Libereckém kraji dalších 40 míst pro obytné vozy

Icon 15.06.2021

Nové Město pod Smrkem (LIberecko) 14. června (ČTK) – Díky dotačnímu programu na podp...

Celý článek

Kam na dovolenou či výlet

Icon 24.01.2021

Možná právě sedíte a přemýšlíte, kam se vydat na dovolenou nebo na výlet. Nejtěžší však bý...

Celý článek

Cesta Českem je unikátním dálkovým přechodem

Icon 01.02.2021

Jestliže máte rádi turistické výzvy a lákají vás dálkové přechody, určitě kvůli nim nemusí...

Celý článek

Aktivní dovolená nebo se jen tak kochat Vysočinou?

Icon 25.04.2021

Tipy, co neminout a kde se pohodově ubytovat v těsné blízkosti Zelené Hory (UNESCO) Chceme...

Celý článek