CzechTourism: Obsazenost ubytovacích kapacity na konci července je 40 pct

Praha 10. května (ČTK) – Obsazenost ubytovacích kapacit v České republice na konci července dosahuje podle státní agentury CzechTourism 40 procent. Z hlediska typu ubytování lidé nejvíce vyhledávají chalupy, apartmány či kempy. Největší zájem je o Jihočeský, Jihomoravský a Liberecký kraj, nejmenší o Prahu. ČTK to dnes řekl ředitel CzechTourism Jan Herget.

Nejistota v cestovním ruchu podle Hergeta přetrvává. „Z počtu rezervací je patrné, že Češi nechávají rozhodnutí o dovolených na poslední chvíli nebo minimálně do okamžiku, kdy budou jasná pravidla cestování a využívání služeb jak v tuzemsku, tak v zahraničí,“ uvedl.

Data Institutu turismu agentury CzechTourism ukazují, že kempy nebo víkendové chaty a chalupy jsou na konci července obsazeny téměř ze 60 procent, apartmány z poloviny. „Nejhůře jsou na tom hotely s obsazeností nižší než 20 procent,“ řekl dále Herget. Z hlediska krajů jsou na 50 a více procent zaplněny ubytovací provozy v Jihočeském, Jihomoravském a Libereckém kraji. Obsazenost v dalších krajích se pohybuje mezi 30 a 40 procenty. Nejméně lidí plánuje dovolenou strávit v Karlovarském kraji, kde naplněnost ubytovacích kapacit činí 26 procent, a v Praze, kde je na 20 procentech, přičemž obsazenost pražských hotelů dosahuje na konci července jen pěti procent.

„Na pomoc covidem zdecimovanému turistickému ruchu v Praze chystáme ve spolupráci s Prague City Tourism od června do poloviny srpna společnou zahraniční co-brandovou kampaň,“ uvedl Herget. CzechTourism, Prague City Tourism a Letiště Praha navíc budou společně podporovat příjezdovou turistiku. Ze strany CzechTourism se podle Hergeta jedná hlavně o pomoc při vyjednávání přímých leteckých spojení do Prahy a ČR.

Domácí cestovní ruch CzechTourism podle Hergera podporuje marketingovými aktivitami, které jsou koordinovány s regiony a podnikateli a zastřešuje je koncept #světovéČesko. Zahraniční zastoupení pak udržují spolupráci s obchodní partnery a připravují se na spuštění plánovaných aktivit. „Pouze čekáme na oficiální informace ohledně otevření hranic a spuštění green pasů,“ dodal Herget.

V hotelech, penzionech a kempech v ČR se v letošním prvním čtvrtletí podle dnes zveřejněných dat Českého statistického úřadu ubytovalo 282.000 lidí, což je meziročně o 91,1 procenta méně. Kvůli pandemii koronaviru se snížil také počet noclehů, a to o 88,2 procenta na 1,1 milionu nocí.

jif mal

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Aktivní dovolená nebo se jen tak kochat Vysočinou?

Icon 26.08.2021

Tipy, co neminout a kde se pohodově ubytovat v těsné blízkosti Zelené Hory (UNESCO) Chceme...

Celý článek

Veltrusy: poznejte zámek a rozsáhlý park, kde se konal první veletrh na světě

Icon 09.07.2021

K letnímu výletování patří návštěvy hradů a zámků. Alespoň jeden takový klenot musí v...

Celý článek

Novomlýnské nádrže lákají ke strávení léta i letos, zájem je i o sjíždění Dyje

Icon 17.05.2021

Brno 16. května (ČTK) – Hotely a kempy na jihu Moravy již plní rezervace. Loňská sez...

Celý článek

Cyklovýlet na Kuňku

Icon 12.07.2021

Kuňka neboli správně Kunětická hora je jedinou vyvýšeninou tyčící se nad Pardubickem, prot...

Celý článek

Karlovy Vary letos opět zvou do města hlavně české hosty

Icon 24.05.2021

Karlovy Vary 23. května (ČTK) – Karlovy Vary letos zacílí marketingovou kampaň znovu...

Celý článek

Kam na letní dovolenou a podzimní relax

Icon 12.07.2021

Hotel Aquapark v srdci Krkonošského národního parku je ideální volbou pro Vaši dovole...

Celý článek