Dovolená v Chomutově nemusí být jen o slunění

Pokud vás nebaví polehávat při dovolené na pláži a patříte mezi milovníky sportu a zábavy, neměli byste si nechat ujít dovolenou v Chomutově. Výjimečné sportovní zázemí i krásná příroda Krušných hor umožní každému z výletníků namíchat si dovolenkový koktejl podle své chuti.

Středobodem volnočasových aktivit v chomutovském regionu je Kamencové jezero, přezdívané Perla Krušných hor, které mimo širokého sportovního zázemí nabízí také kvalitní ubytování. Dobrodružnější povahy mohou zvolit kemp, jenž v posledních letech pravidelně boduje v anketách o nejoblíbenější kempink roku. Ti, co před karimatkou dávají přednost posteli, určitě uvítají možnost ubytovat se v menším hotelu vedle kempu.

I díky pohodlnému ubytování si pak můžete naplno užít dovolenou v areálu Kamencového jezera, který rovněž obsazuje přední příčky v nejrůznějších turistických anketách a minulý rok byl společností Independent Original zařazen mezi pět nejlepších lokalit po letní radovánky v celé ČR. Pokud vás nebaví plavání, můžete se projet po hladině jezera na zapůjčeném šlapadle nebo potrénovat svaly při šplhání na nafukovací horolezeckou stěnu. Milovníky adrenalinových sportů určitě přiláká nejdelší vodní vlek v republice, ti klidnější si mohou odpálit pár míčků na golfovém trenažéru nebo se spokojit s minigolfem. Příznivci kolektivních sportů rádi navštíví hřiště na volejbal či nohejbal. Celkový výčet sportovišť i dalších služeb areálu najdete na stránkách eChomutov.cz.

Na dovolené samozřejmě nesmíte zapomenout ani na dobré jídlo, a tak na vás v areálu Kamencového jezera čeká hned několik míst, kde si můžete pochutnat. Otevřený grilbar a několik restaurací vám nabízí grilované dobroty, tradiční českou kuchyni i vynikající pizzu a čerstvé ovocné džusy. Přímo na pláži se můžete občerstvit u několika stánků.

A pokud vás přece jen jezero omrzí, není nic jednoduššího než si udělat výlet do Bezručova údolí, které bylo v roce 2002 prohlášeno za přírodní park. Tato Brána do Krušných hor, jak se údolí přezdívá, otevírá cestu k mnoha kilometrům cyklostezek i turistických tras pro pěší i jezdce na kolečkových bruslích, a proto je vyhledávaným turistickým cílem.

Údolí, které vzniklo působením řeky Chomutovky, nabízí několik turistických a cyklistických stezek včetně stezky naučné, která je opatřena panely seznamujícími návštěvníky se zdejší flórou a faunou. Koho při všem tom procházení či projíždění přepadne únava, může se občerstvit v  restauracích na I. a II. mlýně, které se nacházejí na toku řeky Chomutovky.

A kdyby vám náhodou bylo Bezručovo údolí na výlety malé, můžete vyrazit po turistických cestách dál do svahů Krušných hor. Oblíbeným výletním místem je například přehrada Kamenička,  jedna z nejstarších technických památek Chomutovska, jejíž kamenná hráz vysoká jednatřicet metrů a dlouhá sto padesát tři metry působí úchvatným dojmem. Břehy kolem klidné hladiny přehrady pak nabízí všem místo pro tichý odpočinek nebo romantický piknik.

Kamenička však zdaleka není jediným místem, kam můžete z Bezručova údolí zamířit. Jednotlivé tipy na výlety z možná nejhezčího údolí Krušných hor, stejně jako další zajímavosti v okolí Chomutova naleznete taktéž na internetových stránkách eChomutov.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Kam na dovolenou či výlet

Icon 24.01.2021

Možná právě sedíte a přemýšlíte, kam se vydat na dovolenou nebo na výlet. Nejtěžší však bý...

Celý článek

Cesta Českem je unikátním dálkovým přechodem

Icon 01.02.2021

Jestliže máte rádi turistické výzvy a lákají vás dálkové přechody, určitě kvůli nim nemusí...

Celý článek

CzechTourism: Obsazenost ubytovacích kapacity na konci července je 40 pct

Icon 11.05.2021

Praha 10. května (ČTK) – Obsazenost ubytovacích kapacit v České republice na konci č...

Celý článek

Život vesničanů v okolí egyptských pyramid turistům přibližuje nový projekt

Icon 05.05.2021

Káhira 5. května (ČTK) – Turistům navštěvujícím egyptské pyramidy se málokdy poštěst...

Celý článek

Kulhánek: ČR chce mít co nejdříve dohodu se sousedními zeměmi o cestování

Icon 06.05.2021

Praha 6. května (ČTK) – Česko chce mít ještě před zavedením celoevropských covidovýc...

Celý článek

Řecko otevřelo pro veřejnost pláže, mezi slunečníky musejí být čtyři metry

Icon 10.05.2021

Atény 8. května (ČTK) – V Řecku se dnes pro veřejnost otevřely pláže, kde jsou k dis...

Celý článek