Známe 7 důvodů, proč navštívit Ostrov

Jste milovníky historie, architektury, přírody, zvířat, sportu, kulturních akcí, ale i UNESCO památek?

Reklama

Pak přijeďte právě do Ostrova, protože přímo zde najdete pestrou mozaiku turistických zajímavostí.

Svou návštěvu města začněte královsky – přímo na zámku

Ten je nyní sídlem Městského úřadu a svou základnu zde má také informační centrum města. Právě zde obdržíte porci důležitých informací a nasměřují vaše kroky dále. Třeba na jednu z expozic, kterou lze právě na zámku navštívit. K těm nejlákavějším patří výstava ze života slavného rodu Šliků z doby, kdy na ostrovském panství žili a v Jáchymově ražbou jáchymovských tolarů bohatli. Vzpomínkou na toto období je unikátní exponát – národní kulturní památka – Šlikovská mincovní kazeta osazená 44 šlikovskými tolary. Expozici ucelené sbírky ostrovského porcelánu zaniklé porcelánky Pfeiffer&Löwenstein zhlédnete ve Dvoraně zámku, proskleném nádvoří, které je dominantním prvkem budovy.

Osmý div světa

Tak byl nazýván ostrovský Zámecký park v 17. století, v době jeho největší slávy. Dnes je to oblíbené místo k procházkám a relaxaci. Svůj domov zde našly i ostrovské veverky. Třeba budete mít štěstí je potkat i nakrmit. V parku nelze minout další barokní stavby – Palác princů a Letohrádek
www.icostrov.cz/letohradek-ostrov/,  který se pyšní rovněž zajímavou expozicí porcelánu ze sbírky Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary. V lokalitě Zámeckého parku – staré části města, je situováno 6 žlutých tabulí k projektu Znovuoživené Krušnohoří. Pomocí virtuální a augmentované reality objeví návštěvníci dávnou historii města – jeho významné osobnosti i stavby. 

Církevní umění

Projdete-li parkem, dojdete až k Posvátnému okrsku  – klášternímu areálu s barokními sakrálními stavbami, jejichž krásu lze obdivovat zvenku i uvnitř. V kostele jsou instalovány dvě hojně navštěvované expozice – Církevní umění Západního Krušnohoří s poutavou doprovodnou výstavou Zničené kostely na Karlovarsku.

Architektura 50. let 20. století

V takzvaně novém Ostrově, budovaném v 50. letech 20. století, se nachází monumentální stavba Domu kultury postavena ve stavebním slohu socialistického realismu – zkr. SORELA. A jestli vás zajímá jeden z 22 statků Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří, který byl zapsán v roce 2019 na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, vyjeďte kousek za Ostrov. V bývalém areálu Škoda Ostrov se nachází ona Rudá věž smrti… 

Děti, sport a příroda

Máte-li s sebou své ratolesti, navštivte v těsné blízkosti klášterního areálu Ekocentrum s více než 100 druhy zvířat. Na opačné straně města, v areálu ostrovské nemocnice, vyrostlo sportovně zábavní centrum pro děti. V této části města se nachází přírodní kulturní památka – Borecké rybníky  Fauna i flora je zde pozoruhodná a celé místo je vhodné pro relaxaci, odpočinek, ale i mírnou cyklistiku. Ať jste single, v páru či rodinka, každý si přijde na své. U nás ve městě se rozhodně nudit nebudete.

Více si vyberete na https://www.icostrov.cz/ostrov-top-7/

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama