Klatovské katakomby

Klatovy nabízí výletníkům unikátní a nově rekonstruovanou expozici v kryptách, které se nachází pod kostelem Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce. 
Krypty, které byly vybudovány v letech 1656-1676 jako součást stavby kostela, sloužily jako pohřebiště pro členy jezuitského řádu a jeho dobrodince z řad měšťanů a šlechty v letech 1676-1783. Během 17. a 18.století bylo do krypt pochováno více než 200 ostatků.  

Reklama

V současné době si mohou návštěvníci v rámci expozice prohlédnout více než 30 mumifikovaných ostatků a dva ostatky kosterní. Těla uložená do krypt k věčnému odpočinku byla přirozeným způsobem mumifikována díky důmyslnému ventilačnímu systému. 

Výstava návštěvníky zavede do dob baroka v Čechách a připomene jim historii jezuitského řádu, který v Klatovech působil do roku 1773 a poskytne též mnoho zajímavých informací o Klatovech a památkách,které mohou ve městě a jeho okolí navštívit.

Součástí expozice je rovněž rekonstruovaný model podoby Anežky Kunhuty Příchovské, která byla v katakombách pochována ve druhé polovině 17.století.

Výstava je moderně vybavena interaktivními obrazovkami a projekčními plátny, na nichž mohou návštěvníci zhlédnout dokumenty o rekonstrukci krypt, restaurování mumifikovaných ostatků a pamětihodnostech Klatov.

OTEVÍRACÍ DOBA

duben–říjen:
9.00–18.00

listopad–březen
všední dny: 11.00–16.00
víkendy a svátky: 9.00–17.00 

Poslední prohlídku lze započít nepozději tři čtvrtě hodiny před koncem otevírací doby.

VSTUPNÉ

zdarma

Plné vstupné 90,– Kč
Snížené vstupné, TP a ZTP 50,– Kč  děti 6–15 let, senioři nad  65 let
Rodinné vstupné 230,– Kč
Děti do 6 let, ZTP/P (vč. doprovodu)

V katakombách se v letních měsících realizují komentované prohlídky, které vedou průvodkyně v dobových kostýmech.


Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama