REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Keltský skanzen Nasavrky – Země Keltů

Keltský archeopark Nasavrky s.r.o.

Nasavrky 409, 538 25 Nasavrky, Česko, Zobrazit na mapě

Keltský skanzen v Nasavrkách je rekonstrukcí keltského „města“ z mladší doby železné, tj. z 2. až 1. stol. př. n. l. Na takovém sídlišti ve své době žilo několik set obyvatel. Všechny velké stavby (jedná se zejména o obytné domy) mají svoji předlohu v archeologických nálezech. Rozloha – 3 ha.

Země Keltů se nachází v Železných horách v Nasavrkách a okolí. Je to místo s krásnou krajinou a historií, která pamatuje keltské osídlení. Země Keltů je neziskový projekt spolku Boii a zastřešuje aktivity pro veřejnost, které cílí na prezentaci zdejšího keltského osídlení. Středobodem Země Keltů je keltský skanzen.

Rozložení staveb do usedlostí (tzv. dvorců) a složení staveb (kromě obytných domů jsou zde i hospodářské objekty, řemeslné dílny apod.) odpovídá tomu, jak vypadala zástavba v mladší době železné. Díky tomu je nasavrcký skanzen jediným skanzenem svého druhu ve střední Evropě, který takto věrně zachycuje podobu keltského města. Zajímavostí je tzv. klešťovitá brána postavená na základě nálezů z oppida v nedalekých Českých Lhoticích.

Nabízíme
komentované prohlídky
programy pro školy a školky
zájezdy pro seniory
občerstvení – Hostinec U Dubového Kelta
firemní akce, svatby a další možnosti pronájmu

V blízkosti se nachází: rozhledna Boika, naučná stezka, oppidum České Lhotice, expozice Po stopách Keltů v Nasavrckém zámku.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA