REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Jako za starých časů. Retro muzeum Praha výlet i pro seniory

Rádi bychom Vás pozvali do nově otevřeného Retro muzea Praha, kde si každý senior bude připadat jako za starých časů. Náš tip na výlet pro seniory.

V Praze vznikl unikátní muzejní projekt Retro muzeum Praha, největší retro muzeum v České republice, které zmapovalo design, trendy i běžný život v 70. a 80. letech minulého století
v Československu.

Rozkládá se na více než 2 000 metrech čtverečních a je rozděleno do 15 expozic. Najdete zde všechny ikony 70. a 80. let – od sifonů a síťovek, přes žlutou přenosnou Teslu, céčka a Emgetonky až po typický nábytek z UP Rousínov nebo Hikoru Písek. Tohle celé pak doplňuje unikátní sbírka magnetofonů z 80. let.

V hlavní části muzea je vyhotovena replika panelákového bytu s původní kuchyní včetně všech Tesla spotřebičů a užitých předmětů, kompletně zařízeným obývacím pokojem, ložnicí i dětským pokojíčkem plným mončičáků.

Senioři si mohou zavzpomínat na dobu nedávno minulou, kterou si ještě velmi dobře pamatují. Mohou zhlédnout dobové reklamy s panem Vajíčkem, prozkoumat technické vymoženosti z bývalého ČSSR a mnoho dalších zajímavých věcí.

Další expozice nabízejí ukázky dobové elektrotechniky, exkurz do toho nejlepšího z odívání ze Svitu, Elite či Úboku i přehlídku pracovních plášťů, montérek nebo zástěr. Na návštěvníky čeká také dobová administrativní kancelář, která bude působit, jako že si sekretářka zrovna odběhlana oběd. A nebude chybět ani známá žena za pultem.

Foto: ©Retro muzeum Praha
Foto: ©Retro muzeum Praha

Pro skupiny nad 15 nabízíme zvýhodněnou cenu vstupenek za 100 Kč naosobu. Doprovod skupiny má vstupné zdarma.

REKLAMA

Muzeum se nachází ve 4. patře obchodního domu Kotva na adrese Náměstí Republiky 656/8, Praha 1.

V případě Vašeho zájmu o prohlídku, Vás prosíme o objednání se na konkrétní termín.

Kontakt pro objednání: Elene Ravingerová, e: [email protected], t: + 420 773 207 330

Foto: ©Retro muzeum Praha

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA